3v1: Pamlsek, odměna i dentální prevence

Tentokrát jsme se z blízka podívali na to, jak posilovat vztah se svým čtyřnohým kamarádem na principu pozitivní výchovy s tou správnou odměnou. Moderní přístup k doplňkovému krmivu pro psí parťáky velí jasným směrem: Musí to chutnat, motivovat, ale i pomáhat jejich zdraví. Samozřejmou součástí jsou i různé bílkovinné varianty, aby si pochutnali opravdu všichni.

Foto: Nikola Kolářová

Kdo by odolal těm nevinným psím očím? Podávání psích pochoutek už dneska patří mezi nejoblíbenější utužování vztahu mezi psem a páníčkem. Nemělo by se však zapomínat ani na společný trénink, neboť vychovaný psí kolega je nejlepší parťák k rodině, do společnosti i nepředvídatelných situací. Odborníci doporučují mlsání i odměňování spojit obsahově vhodnou pochoutkou. Pak se chovatel nemusí bát nevhodných energetických následků, či alergií. A zároveň tak psímu bříšku dopřát něco zdravého. U nás funguje třeba právě Dental Dog Care 7 days!

Starého psa novým kouskům nenaučíš?

Už výzkum Pavlovových podmíněných reflexů z počátku dvacátého století dokázal, že pozitivní motivace dokáže v psí výchově doslova pohnout horou. Základem výcviku je rozdělení rolí – chovatel je alfa samec a pes je člen jeho smečky. Pes nám nerozumí a umí jen to, co mu dokážeme přeložit do jeho signálů. A právě tady nastupuje oblíbená hračka nebo pochoutka, abychom jej odměnili za požadované reakce. Díky tomu se společný trénink mladému a nezkušenému, ale i staršímu pejskovi stane oblíbeným zážitkem.

S pozitivní výchovou totiž lze začít v každém věku. Ať už trénujete své první přivolání, nebo se společně zbavujete nevhodných návyků, překvapivé výsledky nese pozitivní motivace i u starších pejsků. Stačí, když váš čtyřnohý parťák ví, že u sebe vždycky máte odměnu, kterou za spolupráci dostane. Jakmile pochopí systém povel – akce – a „pamlsková reakce“, je načase začít s výcvikem.

Hledáme šampiona mezi pochoutkami

Ne každý chlupáč ale má natolik oblíbenou hračku, aby kvůli ní „cvičil, jak pískáte“. Na druhou stranu ale málokterý odolá skutečně dobrotě. Vhodnou variantou pro výcvik jsou například masové tyčinky Dental Dog Care 7 days. Jak už sám název napovídá, jsou vhodné pro společný trénink i chuťové osvěžení pro každý den v týdnu, a navíc obsahují důležitý minerální prvek kalcium.

Proč právě kalcium? Vápník je nutný pro výstavbu kostí a zubů a řadu dalších fyziologických procesů, jakými jsou srážlivost krve, produkce hormonů, činnost srdce nebo přenos nervových impulzů. Organismus si není schopen vápník vyrobit, proto je nutné zajistit jeho přísun stravou.

Budou se dít „psí kusy“

Dentální pochoutka 7 days je 100% přírodní: hovězí, kuřecí, jehněčí a kachní maso je v české výrobě sušeno horkým vzduchem. Tyto psí „jerky“ si tak uchovávají svou přitažlivou vůni i chuťová aromata, pak už se stačí jen těšit na společný čas. Páník jen vybere správnou velikost, nebo 7 days nakrájí a může se bavit psími kusy, jaké jeho parťák za tuhle pochoutku předvede. No a na závěr – čas od času – s těmi pamlsky nešetřete, protože ty rozzářené psí oči stojí za to.

BOX

Dental Dog Care 7 days

Lahodné masové tyčinky 7 days jsou chuťové motivující odměnou pro každého psího mlsala. Obsahují 100 % přírodních složek, a navíc i přidané kalcium pro zdravé kosti, zuby, či správnou činnost srdce a nervových impulzů. Vyrábí se v České republice a kromě oblíbených obchodů s výživou pro chlupaté parťáky je můžete koupit třeba na www.alza.cz.

Show Buttons
Hide Buttons