Deníček malého Prince & jeho pečovatelky II.

Asi bych to měl spíš přejmenovat na „Občasníček“ – to víte, jsem velmi vytížené štěně!

Tvrdá makačka u pracovního stolu

Jsem totiž Pes Kancelářský Upracovaný. Vegetím si celé dny s paničkou, u ní v redakci, teda když zrovna nejde do města na schůzky nebo na lov masíčka pro mě (jak to dělá, že toho vždycky uloví tolik? Je prostě nejlepší!), to mě pak hlídá páníček. A s ním je velká bžunda – pořád se pereme a koušeme. Teda spíš já jeho, a on pak hrozně legračně kvičí a křičí „přestaaaaaaň to bolíííííí“.

No ale to sem odbočil – takže celé dny trávím v pracovně, což jednoho pořádně zmůže…

BLESKOVÝ KOMENT PEČOVATELKY KATKY:
Výborná věc ten spánek (myslím Princův) – konečně taky zvládnu něco udělat. Takže to vypadá, že to nové číslo opravdu vyjde. Možná 🙂 

Můj první sníh

Dneska (3. února) jsem poprvé viděl sníh! To bylo žůžo, krásně se do toho skákalo… Bohužel mi navlíkli ten otřesnej svetřík, co mi poslala moje praštěná ségra Flow Princezna. Vypadal jsem prostě strašně. Naši se mnou neměli kousek slitování, pořád šišlali, jak sem „loztomilej“… a co hůř, ještě mě u toho fotili! No vostuda přeukrutná, až se mi všechny fešný fenky ve vsi smály!

Velké uvítání do Bull Světa

Víkend jsem měl hodně rušnej, jak se na správnou honoraci patří. V sobotu jsem se seznámil s Rozou (týjo, ta je veliká! A krásná!) a převzal další uvítací dary od zástupu návštěv…

Tonda, můj vzor ♥

A pozor – neděle 4. února byla moc důležitá: Byl jsem i s doprovodem pozvaný na slavnostní ceremoniál u příležitosti mého přijetí do Bull Grupy Říčany! Stalo se tak u Hlavního bulíka Grupy Tondy – jeho sluhové k tomu připravili občerstvení (tydýti to nachystali jen pro dvounožce, my čtyřnohý jsme bohužel utřeli klabáky) a na sešlost dorazili i velcí bull strejdové – Koudík (se srdečnými pozdravy od Bellinky, tu prej poznám až jindy), Toboušek a Guns. Nejdřív jsem na ně uctivě zíral, ale brzo jsem poznal, že jsou hrozně príma, do všech jsem se okamžitě zamiloval a v rámci možností si s nimi i hrál (promiň Gunsi ten prokousnutý zadek J).
Doma jsem si nacpal prázdný vyhládlý bříško a padl do pelíšku. Prý jsem ňafal ze spaní – no aby ne, o všech nových kamarádech se mi zdálo!

6. února mě pak ještě do toho velkého Bull Světa úžasně uvítal sám Velký Spisovatel Bren – na svou populární stránku napsal:
„Ahoj liďové a psové, nejprve bych chtěl mezi námi přivítat nového pana Generálního. A tím není nikdo menší než bělobka černouchá od Kašparů. Hele Smolíku, střež pořádně Billdův odkaz, pořádně je vycvič, ať ti jako panu nejvyššímu neudělaj na Bullsrazu ostudu… Takže ještě jednou Princi buď pozdraven.

Ahoj liďové a psové.Nejprve bych chtěl mezi námi přivítat nového pana Generálního. A tím není nikdo menší než bělobka…

Zveřejnil(a) Bulíkův ukecaný deník dne 6. únor 2018

Moje první kostička

Na ten den nikdy nezapomenu – byl to čtvrtek 8. února!

Nezapomeňte mi psát – na: princ@haf-mnau.cz 

KOMENT PEČOVATELKY KATKY – JAK NÁM JDE KRMENÍ:

Pomalu se učíme s BARFem a už mě to docela i baví – mám totiž dojem, že pro Princovo zdraví dělám něco navíc.

Jasně, je to drobet náročnější, než když jen nasypete granule do misky… Už jsem si vymyslela i „systém“ – jednak nerozmrazuju kilovky masa (bereme od Do psí misky a spokojenost!), ale řežu si je napůl a střídám to. Přišlo mi, že na konci druhého dne už mu to stejné maso tolik nejede, jako když načnu jiné (např. vyměním hovězí za krůtí). Pak si tu půlku nařežu na cca 80g kousky, ty si dám do mističek a vložím do lednice. Pak je vždy samotná příprava konkrétní porce o dost jednodušší.

A co tedy do Princovy misky dávám? Tak nejdřív ovesné vločky (zpočátku jen asi 10 g, posléze 20), zaleju je horkou vodou a přidám masíčko (obvykle je ještě trochu namrzlé, nebo aspoň hodně studené z lednice). Rozčvachtám to nejdřív vidličkou, a pak prsty – abych si ověřila správnou teplotu jídla nesmí to být ani horké, ale ani moc studené. No a do jedné porce denně vždy přidám Pangamin, mořskou řasu kelpu, krill a drcené skořápky, asi 3x týdně ještě i žloutek z křepelčího vajíčka (to vše, stejně jako maso, od Do psí misky).

K dispozici má navíc stále misku granulek (stejně jako u chovatele) – míchám mu zodpovědně štěněcí superprémiovky Brit Care Puppy, co jsme dostali na cestu od pana chovatele, s těmi od Yoggies (abychom dobře zvládli přechod ze značky na značku), a Princ si poctivě yoggísky vyzobává 🙂

Vaše
Katka Kašparová

Show Buttons
Hide Buttons