Dobře zvolená psí bouda – základ spokojenosti každého psa

bouda„Můj dům – můj hrad,“ praví známé české úsloví. Každý potřebujeme mít své vlastní zázemí. I naši čtyřnozí mazlíčci se musí mít kam stulit, aby se cítili bezpečně. Pořizujeme-li si do domácnosti psího kamaráda, rozmýšlíme se zodpovědně, zda jsme schopni mu poskytnout vše, co skutečně potřebuje. Málokdo z nás zvolí dogu či jiné velké plemeno, pokud bydlí s celou rodinou v malém dvoupokojovém bytě. Všichni si uvědomujeme, že postarat se o zvířecího mazlíčka s sebou nese mnoho radostí, ale také notnou dávku zodpovědnosti. Samozřejmou součástí správné péče o psa v domácnosti je v první řadě obstarání kvalitního krmení a poskytnutí odpovídajícího pelíšku.

Každá rasa potřebuje to své

Každé plemeno vyžaduje speciální přístup v závislosti na temperamentu a ostatních fyziologických předpokladech rasy. Severská primitivní plemena typu husky či malamut špatně snášejí jakýkoliv odchov v teplých prostorách. Naopak se cítí spokojeně venku na zahradě i v té nejkrutější zimě. Maličká čivava je nejšťastnější v majitelově posteli, případně jí zcela postačí měkký, pohodlný pelech.

bouda-gamaBouda k domu či na zahradu

Pes, který tráví většinu svého času na zahradě či před domem, si rád zaleze do připravené psí boudy. Na trhu nalezneme poměrně bohatou nabídku takových výrobků. Jedná se o řemeslně zpracované psí boudy v několika velikostech a variantách. Materiál je ošetřen nátěrem odolávajícím vlhkosti a zabraňujícím hnilobě a plísním. Chovatelé mohou zvolit z několika typů, které nejvíce vyhovují temperamentu jejich psa. Některé varianty disponují přední verandou, kde je zvíře chráněno před deštěm, ale může spokojeně odpočívat. Jiné typy jsou pro lepší pohodlí vyhřívané. Psi jsou náchylní k různým parazitům, proto každý majitel jistě ocení možnost sundání střechy a snadného vyčištění celé boudy.

Vlastní pelech poskytuje zázemí a pocit bezpečí

Psi jsou našimi věrnými kamarády. Nadšeně nás očekávají při každém návratu domů. Všichni cítíme jejich bezmeznou lásku, proto i my jim rádi splníme jakékoliv nevyřčené přání a sami usilujeme o to, aby se u nás cítili spokojeně. Správně zvolená psí bouda je jedním ze základních předpokladů, aby náš mazlíček byl šťastný.

/REKLAMA/

Show Buttons
Hide Buttons