Dopřejte svým miláčkům kvalitní krmivo

Češi milují psy a kočky více než jiné národy. Na pět lidí v republice připadá jeden domácí mazlíček. Jsou to naši miláčci a mluvíme o nich často jako o vlastních dětech. A dětem chceme vždycky dopřát to nejlepší, od výchovy až po stravování.

Zatímco páníček má ve volbě jídla neomezené možnosti, pes si obsah své misky sám vybrat nemůže. V otázce potravy je tak zcela závislý na svém dvounohém příteli. Ten by měl proto krmivo volit odpovědně a snažit se zvířeti dopřát kvalitní jídlo, které bude mít pozitivní vliv na jeho zdraví. A nejen to – strava by měla také chutnat. Sami si občas rádi zajdete na dobrou večeři do vyhlášené restaurace, kde servírují chody, o nichž se vám zdá ještě dlouho poté. A co takhle dopřát podobný gurmánský zážitek svému čtyřnohému kamarádovi?

Mezi špičku stravování domácích mazlíčků patří holistická krmiva, tedy krmiva celistvá a vyvážená, snadno stravitelná a psím organismem nejlépe využitelná, jejichž hlavní surovinou je kvalitní maso. Do této kategorie spadá také novinka superprémiové řady konzerv Starvita, která obsahuje 100 % masa bez konzervantů, barviv a dochucovadel. Tyto masové konzervy mají vysoce stravitelné živočišné bílkoviny bez vedlejších obilovin a sóji. Navíc také skvěle chutnají, a proto se po nich olizují jak psí, tak i kočičí chlupáči.

„Podáváním holistického krmiva je razantně sníženo riziko běžných onemocnění nebo projev dědičně přenosných vad,“ říká Vítězslav Čajka, produktový manažer společnosti Mountfield.

Nové produkty superprémiové Starvity obsahují vždy pouze jeden druh masa a bez přísad. Díky tomu je tato varianta vhodná pro pejsky a kočky trpící alergiemi. V jednodruhových konzervách totiž nehrozí, že se ve složení ukryje ingredience, která by mohla vyvolat intoleranci nebo alergickou reakci.

Šťavnaté hovězí, drůbeží, zvěřinové či lososové konzervy od českého výrobce najdete za velmi příznivé ceny v nabídce firmy Mountfield.

Druhy konzerv StarVita

Hovězí maso je bohaté na plnohodnotné bílkoviny a nenasycené mastné kyseliny. Obsahuje také železo pro lepší přenos červených krvinek ve svalech, zinek pro rychlejší hojení ran a podporu imunity nebo vitamin B12, který působí příznivě na nervový systém.

Kuřecí maso obsahuje vitaminy B3 a B6, které ovlivňují metabolismus. Je zdrojem selenu, který chrání před stresem a podporuje imunitu, fosforu pro zdravé zuby a kosti, železa, zinku sodíku a draslíku. Krůtí maso je vynikajícím zdrojem snadno stravitelných bílkovin. Zároveň má nejnižší obsah tuku ze všech druhů mas. Obsahuje železo, zinek, vitaminy skupiny B a také aminokyselinu tryptophan. Kachní maso je ideálním zdrojem proteinů. Má vysoký obsah nenasycených mastných kyselin, které snižují obsah cholesterolu v krvi. Je zdrojem vitaminu A, B3, C, železa, vápníku a selenu.

Zvěřina má nízký obsah tuku a vysoký obsah bílkovin. Obsahuje vitaminy typu B a minerály jako železo, fosfor, sodík a draslík pro lepší rovnováhu tekutin v těle a podporu nervové aktivity.

Losos obsahuje vysoký podíl aminokyselin v optimálním poměru. Je zdrojem snadno stravitelných bílkovin a omega-3 a 6 nenasycených mastných kyselin, které mají podíl na kvalitě kůže a srsti. Také pomáhají s rozvojem smyslových a mentálních schopností nebo ke zdravému srdci a metabolismu.

Více informací o cenách a dalších produktech najdete na www.mountfield.cz

/REKLAMA/

Show Buttons
Hide Buttons