Den pro zvíře

V sobotu 1. září 2018 se v příbramském lesoparku Litavka uskuteční druhý ročník charitativní akce Den pro zvíře. Akci pořádá spolek Ne množírnám, z.s. za finanční podpory města Příbram. Smyslem akce je představit veřejnosti spolky a útulky z Příbrami a okolí, které pečují o zvířata. Letošní ročník podpoří svou účastí herečka Anna Fixová.

Během Dne pro zvíře se představí psí útulek Lazec, Spolek pro kočku Příbram, spolek Srdeční záležitosti, psí útulek Borovno a psí útulek Dobříš. Mezi tyto organizace poputuje výtěžek z celé akce.

Pro návštěvníky je připraven celodenní program, při kterém mohou např. zhlédnout ukázku dog dancingu, ukázku obran a poslušnosti psů policejních psovodů a ukázku canisterapie. Během přednášek se mohou dozvědět, jak funguje chovatelská stanice, jak odhalit bolest u zvířete, jak komunikovat se zvířaty nebo jak poskytnout pejskovi první pomoc.

Součástí akce je charitativní běh lesoparkem v délce 4 kilometrů. Startovné činí 100 Kč, snížená cena pro mládež od 15 do 18 let je 50 Kč. Začátek registrace pro běh je od 10:00, samotný start je v 11:00. Pokud poběžíte s pejskem, vezměte si s sebou doklad o povinném očkování.

Rovněž pro děti je připravena zábava v průběhu celého dne. Mohou se zúčastnit připravených soutěží, projet se na koni nebo si zaskákat na skákacím hradu.

Vyvrcholením programu pak bude finále soutěže Pes Příbrami 2018, kterou letos již po páté pořádá OC Skalka.

Přijďte si užít poslední prázdninový víkend a pomoci zvířátkům! Loni se podařilo během akce vybrat krásných 18 755 Kč, které byly věnovány psímu útulku v Lazci a Spolku pro kočku Příbram. Podaří se letos tuto částku překonat?

 

 

 

Show Buttons
Hide Buttons