Lahodná novinka pro psy-alergiky: Fitmin Lamb&Rice!

Má váš pes citlivější zažívání a špatně snáší kuřecí maso či obiloviny? Pokud ano, vyzkoušejte novinku Fitmin Lamb&Rice – superprémiové krmivo s jemnou chutí jehněčího masa, které je určené pro psy trpící nejčastějšími alergiemi a intolerancemi. Jde o bezlepkové krmivo, jehož receptura je založena na kombinaci čerstvého masa, rýže, hrachu a zdraví prospěšných surovinách, jako jsou jablka, černý rybíz nebo juka. Fitmin Lamb&Rice se skvěle hodí i pro psy, kteří alergii nemají, a kterým chcete jídelníček příjemně zpestřit.

„Stejně jako lidé, tak i psi mohou trpět různými potravinovými alergiemi či intolerancemi. Proto se náš tým specialistů na výživu spolu s významnými chovateli zaměřili na vytvoření krmiva, které bude nejen prospívat, ale hlavně chutnat i psům s nejčastějšími druhy alergií,“ vysvětluje myšlenku vzniku nové řady krmiv Petr Křivohlávek, generální ředitel firmy Dibaq a.s., která značku Fitmin vyrábí.

U psů se setkáváme s alergií na kukuřičný nebo pšeničný lepek. V takovém případě je vhodné volit krmiva bezlepkových receptur a sáhnout buď po grain free krmivech, nebo po krmivech, která vedle masové složky obsahují například rýži. Ta je velmi dobře stravitelná, takže se celá porce krmiva efektivně využije. „Rýže obsahuje komplexní sacharidy, které se tráví pomalu, a to dovoluje tělu využít uvolněnou energii po mnohem delší dobu. Bílkoviny z rýže jsou, ve srovnání s jinými druhy obilí, považovány za jedny z nejkvalitnějších. Mají osm esenciálních aminokyselin, které jsou nezbytnou stavební jednotkou svalů,“ říká Adéla Palacká, specialistka na výživu značky Fitmin.

Velmi častým alergenem u psů bývá také kuřecí maso. Proto je novinka Fitmin Lamb&Rice založená na chutném jehněčím mase. Jehněčí je výborným zdrojem vitamínů skupiny B, které jsou nezbytné pro metabolické reakce v těle. Jehněčí maso obsahuje také zinek, nezbytný pro růst, hojení a zdravý imunitní systém.

Krmiva Fitmin Lamb&Rice jsou k dostání na e-shopu Fitmin a u vybraných prodejců ve dvou variantách – Mini, pro psy malých plemen, a Maxi, pro plemena středních a velkých plemen. Cena na e-shopu Fitmin je 360 Kč za 3kg balení.

Více informací o produktu naleznete na www.fitmin.cz.

O značce Fitmin

Fitmin je značka výživových programů, doplňků a krmiv pro psy, kočky a koně. Výrobní centrum sídlí v České republice v obci Helvíkovice u Žamberka. Fitmin je jednou z mála značek v Evropě, která využívá technologii pro přidání čerstvého masa do granulí. Součástí společnosti je vlastní chovatelská stanice, takže na kvalitu a chutnost krmiv dohlížejí také psi plemene border kolie. Historie značky Fitmin sahá do 90. let minulého století, kdy zde rodina Štěpánků navázala na zemědělské a chovatelské kořeny a vybudovala vlastní výrobnu krmiv pro hospodářská zvířata. Výroba krmiv pro domácí zvířata byla v Helvíkovicích zahájena roku 1998. Značka Fitmin je v současné době součástí nadnárodní skupiny Dibaq.

/REKLAMA/

Show Buttons
Hide Buttons