Nebojte se pořízení kotěte

Přinesli jste si domů malé koťátko, nebo o pořízení nového mazlíčka teprve uvažujete a nejste si jistí, co vše starost o něj vyžaduje? Není to tak náročné, jak se zdá, ale péči nepodceňujte. Obzvlášť u koťat. Kočka vám pozornost vrátí jako dlouholetý parťák. Pokud budete dbát na její zdraví a psychickou pohodu, bez problému tu s vámi bude i 15 let.

Před přivítáním nového člena rodiny připravte základní nezbytnosti. Začít můžete toaletou. V nabídce je spousta typů různých velikostí, tvarů či krytů. V záchodku by se kočka měla pohodlně otočit a mít možnost hrabat. Nevyplatí se kupovat malou toaletu pro koťátko, kterou pravděpodobně budete brzy měnit, až kočka vyroste.

Pokud rovnou pořídíte větší, ujistěte se, že je kotě schopné přelézt přes vyšší okraje. Z estetického důvodu je vhodné pořídit kryté toalety. Méně zapáchají a při hrabání nelétá stelivo všude kolem. Záchod umístěte na klidné místo, ke kterému bude mít kočka neustále přístup. Nedávejte jej blízko misek s jídlem. Kočky jsou čistotné a potřebu v blízkosti své potravy nejspíš odmítnou vykonávat.

Bezprašná silikagelová podestýlka Vivavita white účinně zachycuje nejen veškeré tekutiny, ale i nepříjemné pachy a zabraňuje šíření bakterií. Podestýlka je vyrobena z čistě přírodních materiálů a neznečišťuje životní prostřední.

Misky budete potřebovat minimálně dvě: na vodu a na jídlo. Pokud budete suchou potravu doplňovat konzervami, pořiďte na každý typ žrádla různé misky. I kočky jsou náchylné k obezitě, proto podle toho uzpůsobte krmení. „Suché granule mohou být pro vaši šelmu k dispozici po celý den. Kočka si jde k misce v průměru 15–25x za den. Suchá strava by měla být doplněna šťavnatým krmivem – kvalitními kapsičkami nebo konzervami.

Superprémiové granule StarVita pro koťata jsou špičkové holistické granule bez obilovin, vhodné pro všechna koťata do 12 měsíců, březí a kojící kočky. Obsahují 87 % proteinů živočišného původu, bylinky, lososový olej a prebiotika. Složení tohoto krmiva zaručuje vynikající stravitelnost.

Při výběru vždy dbejte na složení krmiva. Kočkám do jednoho roku pořiďte speciální krmivo pro koťata. Doporučuji zaměřit se na ta s přívlastkem prémiová či superprémiová. Například superprémiové granule StarVita obsahují veškeré potřebné vitaminy a živiny a jsou vhodné pro koťata všech plemen. Výhodou je, že u stejné značky můžete zůstat do dospělosti kočky,“ vysvětluje produktový manažer společnosti Mountfield Vítězslav Čajka.

Kromě potravy a toalety budete pro koťátko pořizovat také škrabadlo. Z mnoha druhů na trhu vyberte nejlépe takové, které je spojeno s odpočívadlem. Škrabadlo je důležité nejen k broušení drápků, ale i ke značkování teritoria. Navíc si jeho pořízením ochráníte nábytek. A nezapomeňte na hračky.

Zábavné škrabadlo Binky má základnu z měkkého plyšového potahu a sisalový válec na škrábání. Poslouží jako odpočívadlo i jako zdroj zábavy, zajistí potřebnou péči o drápky a zároveň pomůže ochránit nábytek.

O koťátko se pravidelně starejte. Dbejte na jeho hygienu, vyčesávejte mu srst a nepodceňujte ani preventivní návštěvy veterináře. Kočka vám svou vděčnost dá najevo a vy v těžších chvílích oceníte přítomnost huňatého mazlíčka.

Více informací najdete na www.mountfield.cz

/REKLAMA/

Show Buttons
Hide Buttons