Misky plné chuti: Rady pro skladování krmiva vašich mazlíčků

Pokud patříte mezi páníčky, kteří se chtějí zodpovědně starat o své čtyřnohé kamarády, měli byste vědět, jak správně skladovat krmivo.

Předně musí všechna krmiva být uschována v místech, která máme pod kontrolou a pes ani kočka se k nim nedostanou. Mezi nevhodné prostory pro skladování patří například sklepy (škůdci) a balkony (vlhkost, slunce). V závislosti na druhu krmiva (suchém nebo mokrém) se jeho skladování liší.

Skladování mokrého krmiva

„Nejdříve zkontrolujeme dobu spotřeby jednotlivých konzerv a kapsiček. Pro skladování vyberte suché místo bez větších výkyvů teplot, na konzervy by rozhodně neměly dopadat sluneční paprsky. Teplota by neměla klesnout blíže k nule ani vystoupat nad 35 °C. Pokud se blíží datum spotřeby, vyvarujte se zmrazování. Tím se může změnit struktura a chuť,“ vysvětluje Radek Hanzlík, produktový manažer společnosti Mountfield.

Jak uchovávat otevřené konzervy a kapsičky?

Superprémiové kapsičky Starvita pro psy a kočky jsou plné šťavnatého masa, vitaminů a minerálů v dokonale vyváženém poměru. Proces vaření v páře zachovává chuť, strukturu a nutriční hodnoty, což zaručuje, že váš chlupatý člen rodiny dostane to nejlepší.

Pokud váš pes nebo kočka spořádá konzervu na posezení, máte o starost méně. V případě, že kupujete ekonomicky výhodnější balení nebo vašemu mazlíčkovi konzervou či kapsičkami jen přilepšujete ke granulím, čeká vás uskladnění již otevřené konzervy. Skladování takového krmiva se pak samozřejmě od toho uzavřeného liší. Otevřenou kapsičku nebo konzervu co nejlépe uzavřete, abyste omezili přístupu vzduchu, a umístěte ji do chladničky. Díky uzavření si zachovají svou vlhkost a aroma konzervy neovládne celý prostor lednice. Do mističky dávejte svému mazlíkovi jen tolik, kolik sní. Konzervu uchovávejte v ledničce maximálně po dobu 3 dnů a maso z ní nabírejte vždy čistou lžící. Vlhká krmiva by se neměla podávat přímo z lednice. Nechte porci ohřát na pokojovou teplotu, tím se vyhnete možnému průjmu z podchlazení žaludku a střev.

Plastové víčko = stále čerstvé krmivo i voňavá lednice

Nejlepším způsobem, jak skladovat otevřené konzervy s krmivem pro psy a kočky, je použít plastové víčko, které se jen nasadí na konzervu a brání ztrátě vlhkosti i přenosu pachů. Jde o zdánlivou maličkost, ale věřte, že značným způsobem usnadní veškerou manipulaci s otevřeným krmivem. Jde o velmi praktický doplněk pro udržení čerstvého obsahu konzervy, který můžete využít opakovaně.

Skladování granulí

Mezi nejpohodlnější a nejoblíbenější způsoby krmení chlupáčů patří podávání suchého krmiva. Ponecháte-li granule v originálním balení, je nutné ho dobře uzavírat, aby obsah nezvětral. Delší trvanlivosti docílíte, když budete granule skladovat ve speciálních uzavíratelných plastových nebo kovových nádobách. Granule některých značek dokonce můžete pořídit v pytlích se zipovým zavíráním, což je ideální.

V suchu, chladu a bez škůdců!

Prémiové krmivo Vivavita obsahuje kvalitní živočišné bílkoviny, zeleninu a vybrané druhy obilovin. Díky vyváženému složení jsou 100% kompletní vyváženou stravou pro vašeho chlupáče. Obsah prebiotik zajišťuje perfektní regulaci střevní mikroflóry.

„Vzhledem k tomu, že jsou granule suché krmivo, mají větší tendenci natahovat do sebe vlhkost ze vzduchu. Pokud zvlhnou, mohou zplesnivět. Vy si navíc plísně na granulích vůbec nemusíte všimnout, a trávicí potíže vašeho psa nebo kočky jsou na světě. Abyste jim předešli, skladujte granule na suchém místě a pečlivě uzavřené.  Tím předejdete i případným „náletům“ mlsných moučných molů a jiných škůdců,“ říká Radek Hanzlík z Mountfieldu. Teplo granule znehodnocuje. Pokud kupujete velké množství granulí na delší dobu a chcete, aby si udržely co nejdéle svou čerstvost, nesmíte je nechávat v otevřeném pytli v místnostech s vyšší teplotou. Především v létě se mohou granule rychle kazit a žluknout (oxidace tuků). V ideálním případě skladujte suché krmivo na chladném místě se stálou teplotou tak, aby na něj v žádnou denní dobu nesvítilo slunce. Skladování v chladu ale neznamená přechovávání v lednici. Granulím postačí teplota do 25°C. Superprémiovým granulím s obsahem čerstvého masa, které mívají i kratší trvanlivost, prospěje teplota ještě nižší. Otevřené balení je vhodné spotřebovat do 3 měsíců.

Velké balení není pro malé

Pokud máte doma chlupáče malého plemena, nekupujte žádné maxi balení granulí. Granule sice při vhodném skladování delší dobu přečkají, nicméně se s velkou pravděpodobností sníží jejich chutnost. V takovém případě se pak může „výhodná koupě“ velmi prodražit, protože nespotřebované granule často končí v koši. Z toho důvodu najdete v naší nabídce jak velká, tak menší balení prémiových i superprémiových granulí.

Kompletní nabídku pro vaše čtyřnohé parťáky si můžete prohlédnout na www.mountfield.cz

Show Buttons
Hide Buttons