Kastrované kočky potřebují specifickou stravu

Na následujících řádcích se dozvíte, jak pečovat o kočku či kocoura po kastraci. Samotná kastrace je velmi probírané téma mezi všemi chovateli, ale většina se shoduje, že je správnou volbou. Má totiž pozitivní vliv na zdraví kočky.

Jaké jsou největší výhody kastrace?

Kočky se po kastraci méně toulají, jsou mazlivější, klidnější a poslušnější. Kastrace výrazně snižuje rizika častých onemocnění jako jsou kočičí leukémie (FELV), rakovina vaječníku či infekce dělohy. Díky kastraci se daří zabránit nekontrolovatelnému množení koček. Nekastrovaná samička po dosáhnutí pohlavní zralosti může být v říji každé tři měsíce a z jednoho vrhu mít až šest koťat, které většinou v lepším případě najdou útočiště v útulku, v tom horším případě skončí na ulici.

Co všechno se kastrací změní?

Pokud se rozhodnete pro kastraci, největší hrozbou pro vaši kočku bude nadváha. Po kastraci dochází ke změně temperamentu, potravního chování a zpomalení metabolismu. Z dravých kočičích šelem se tak stávají spíše pohodlná zvířata s velkým apetitem. Pak je naším úkolem zařídit, aby zbytečně netloustla. Tomu samozřejmě nejlépe zabráníte vhodně zvoleným krmivem pro kočky.

Co vyžaduje krmení kastrované kočky?

Kočka je po kastraci klidnější a tráví více času doma, má tak méně pohybu a nižší požadavky na příjem energie než ta, která se pohybuje pod širým nebem, ale přesto více jí. A právě tohle by měl člověk při výběru potravy zohlednit. Logicky nastává otázka, když kočka potřebuje méně kalorií, stačí jí dát tedy méně krmiva? „Bohužel, takhle jednoduché to není“, vysvětluje Jakub Nováček, produktový manažer společnosti Mountfield. „Kastrovaná kočka potřebuje méně kalorií, ale vitaminů a minerálů potřebuje stejně jako každá jiná kočka. Ve chvíli, kdy má vaše domácí šelma na žebrech nějaký ten tuk navíc, radikální dieta rozhodně není cestou, jak jí pomoct.“

„Správným řešením je speciální krmivo přímo pro kastrované kočky. Takové krmivo má nižší obsah kalorií, ale přesto dostatek živin, aby byla kočka pořád ve skvělé kondici. Příkladem jsou superprémiové granule pro kočky STARVITA, které mají vysoký podíl masa a přidanou hodnotu v bylinkách, které kočce prospívají po všech směrech. Navíc obsahují L-karnitin, který pomáhá spalovat nadbytečné tuky a má příznivý vliv na srdeční činnost. Zaručují vysokou stravitelnost a v jejich složení jsou také všechny potřebné látky, které kočka potřebuje k pevnému zdraví a psychické pohodě,“ říká Jakub Nováček z Mountfieldu.

Zatímco pes z vás při jídle nespustí oči a bude loudit, přestože právě spořádal misku svého žrádla, kočka je nezávislá dáma s vlastními chutěmi, která si své jídlo pečlivě vybírá. Dopřejte jí proto jen to nejlepší.

Více informací na www.mountfield.cz

PRODUKTOVÁ PREZENTACE

Show Buttons
Hide Buttons