Pro útulky

Tento projekt jsme rozjeli na podzim 2012, tj. jen krátce poté, co náš časopis začal vycházet.

Pravidelně jezdíme s pomocí (tj. vč darů vybraných od lidí) do vybraného útulku. Takto dostaly plné vozíky s krmením, matracemi a dalšími potřebami psí a kočičí útulky po celé ČR – kompletní seznam i s kontakty viz níže.

Pokud také chcete darovat materiální věci pro útulky, spojte se prosím s námi na e-mailu redakce@haf-mnau.cz. Peníze můžete posílat na transparentní účet č. 2600259154/2010 (FIO banka, účet patří spolku Kočičí a psí azyl), vždy prosím uveďte variabilní symbol 8888, abychom poznali, že peníze jsou určeny výhradně na akci Pro útulky (a současně nám napište na mail, abychom to nepřehlédli) – budou pak řádně vyúčtovány. Darovací smlouva či potvrzení o daru (i pro účely daňového přiznání) je samozřejmostí!

Sběrné místo pro věcné dary je v naší redakci v Říčanech u Prahy a je možno je posílat i poštou. Předem se prosím vždy domluvte na uvedeném e-mailu.

UŽ JSME POMOHLI NAPŘ. TĚMTO ÚTULKŮM:

V roce 2012:

listopad – U Šmudlinky v Tachově (kočky) a v prosinci psí útulek Přímětice u Znojma

prosinec – podíl z prodeje 5. čísla (listopad 2012) šel útulku DOGPOINT– zakoupili jsme jim 30 čipů pro pejsky v hodnotě skoro 11 tis. Kč

V roce 2013:

leden – kočičky v útulku Světluška Svitavy

únor – pejsci v Praze 4 – Komořanech (p. Kladivová)

březen – kočky v Praze 8 – Bohnicích

duben – byli jsme za pejsky v Kralupech nad Vltavou

květen – kočičí útulek Fousek v Teplicích

červen – psí útulek Maršovice u Benešova – s významnou pomocí od firmy Packa.cz!

V létě uspořádala sbírku pro útulky společnost CPI HOTELS.
Zaměstnanci společnosti CPI Hotels a CPI Group se spojili na podporu opuštěných psů a koček v útulcích, která probíhá ve spolupráci s časopisem Haf & Mňau.

CPI-sbirka

Akce probíhala po celé léto a personální oddělení CPI Hotels vypadalo jako prodejna chovatelských potřeb. CPI Hotels, a.s. je jednou z největších hotelových skupin v ČR.

V září jsme všechny dary v celkové hodnotě asi 12 tis. Kč společně dovezli do útulku Dášenka v Jablonci nad Nisou. Reportáž vyšla v říjnovém čísle!

Zaměstnanci ale pokračovali ve sbírce dál, a tak jsme v říjnu dovezli další hromadu darů do psího útulku v Litvínově. Reportáž byla v listopadovém čísle!

Současně naše spolupracovnice a kamarádka Barča Hošková dovezla v říjnu plné auto pomoci z darů od našich čtenářů a sponzorů (MARS Czech a BRIT) do Přímětic a Holubic, kde na tom byli opravdu zle… Kočičí Oáza Holubice působí na jižní Moravě.

Holubice_rijen 2013  Primetice_rijen 2013

PODĚKOVÁNÍ

Srdečně děkujeme paní Kateřině a paní Marii (příjmení nám neřekly), které v pátek 8. listopadu 2013 byly u Báry Hoškové (která sbírku pro útulky koordinuje), přivezly spoustu věcí a ještě koupily granule a kočkolity. Dámy, jste super!

V roce 2014

Zaměřili jsme se více na akce s veřejností. Např. díky akci Miss kočka 2014 se podařilo najít domov pro 10 kočiček a vybrat hromadu krmení pro přítomné útulky.

Na FOR PETS 2014 našlo nový domov 19 koček. Reportáž pak vyšla v č. 4/2014.

V roce 2015

Několikrát jsme ve spolupráci s našimi ostravskými přáteli dovezli hromadu pamlsků od firmy HTC servis do útulku v Dětmarovicích.

V roce 2016:

Ani v tomhle roce jsme se zrovna nenudili 🙂 např. jsme opět uspořádali velkou Umisťovací výstavu kočiček z útulků během FOR PETS 2016, kde našlo nový domov 37 koček a přítomné útulky si odvezly i velkou hromadu darů od sponzorů i návštěvníků akce.

V rámci naší akce Rekord Bull Sraz jsme sbírali dárky pro útulkové pejsky a vše jsme přímo na místě předali Bullterrier Rescue Slovakia. Na akci byli přítomni osobně i se svým charitativním krámkem a odjížděli moc spokojení – jsme rádi, že jsme k tomu mohli přispět.

V roce 2017:

Krom už tradičních akcí (jako třeba Umisťovačka na For Pets aj.) jsme se více zaměřili na pomoc psům typu bull v nouzi – protože jejich situace je přímo zoufalá. ještě více jsme rozjeli spolupráci s Bullterrier Rescue Slovakia.

V září jsme vydali knížku Deník ukecaného bulíka (autora – bulíka Brena – už znáte z jeho pravidelných sloupků na našich stránkách). Celých 30 Kč z každé prodané knížky jde na pomoc bulíkům v nouzi – detaily viz zde.

Na letošním Rekord Bull Srazu byla předána materiální sbírka od Kampaně na pomoc psům pro přítomný slovenský spolek Bullterier Rescue Slovakia v hodnotě téměř 17 tisíc korun. Během akce našla nový domov Maya ze Slovenska, kterou nabízel už zmíněný spolek BRS.
Dále na srazu probíhal prodej sušenek na pomoc pro Amálku – kříženku bulíka, nedávno odchycenou. Prodej vynesl téměř 8 tisíc korun a bude použit na úhradu vážné operace.
Část výtěžku z prodeje originálních srazových triček (od Bullportal) jde na pomoc zachráněnému týranému bulíčkovi Ragnarovi (event. jinému v nouzi – dle situace) – celkem jde o cca 6 tisíc Kč.
V neposledních řadě jde na pomoc bulíkům v nouzi dalších 1 100 Kč z prodeje Bull Kalendáře 2018 (od Andrea Těšínská) a 2 900 Kč z prodeje Deníku ukecaného bulíka během srazu.

A jelikož radši pomáháme, než se tím chlubíme, chybí zde spousta dalších zápisů – díky za pochopení :

Děkujeme, že nám pomáháte pomáhat!

Show Buttons
Hide Buttons