FOR PETS 2014: 19 koček našlo nový domov!

Už tradiční veletrh pro milovníky domácích zvířat přilákal ve dnech 3.-6. dubna opět tisíce návštěvníků, kterým nabídl zajímavou  FP1_063paletu chovatelských potřeb, služeb a bohatý doprovodný program. U toho jsme pochopitelně nemohli chybět a už podruhé jsme tam uspořádali Umisťovací výstavu koček z útulků.

Na návštěvníky čekal opravdu bohatý program, připravený Nadací na ochranu zvířat – spousta přednášek o chovu a výcviku a ukázek (odchytu psů, zvířecí záchranné služby nejrůznějších sportů, dogdancingu, dogfrisbee, agility, výcviku asistenčních psů…). Mnohdy bylo kolem ukázkového prostoru doslova narváno.FP3_023

Na Umisťovací výstavě koček se předvedlo 13 útulků z celé ČR, které každý den nabízely celkem 30-40 koček. Nakonec se povedlo najít nový domov pro 19 z nich (17 si odnesli lidé domů hned a dvě jsou závazně domluvené a přijdou si pro ně v následujících dnech).

Někomu to může přijít málo, ale musím a chci zdůraznit, že i kdyby se umístila jen jedna jediná, stálo to za to! Protože jak se píše ve starobylém Talmudu (a je to i moje osobní životní motto): Kdo zachránil jeden život, zachránil svět. A my (a tím my myslím všechny útulky a také lidi, díky nimž jsme mohli Umisťovací výstavu uspořádat) jich za poslední čtyři dny zachránili rovných 19! A to je tak úžasný pocit, že ho jen tak něco nepřekoná…

Děkujeme všem, kdo přišli, nejvíc těm, kteří dali nový domov těm opuštěným kočičím dušičkám a v neposlední řadě všem, kdo přítomným útulkům přispěli – ať už darem do kasičky, nebo tím, že si kupili nějakou tu drobnost v charitativním obchůdku. Každá koruna pomůže!

FP3_083 FP3_154

Text: Kateřina Kašparová
Foto: Kateřina Kašparová, Aneta Jungerová

Článek vyšel v č. 4/2014

04-05 04-052

 

 

Show Buttons
Hide Buttons