5 pravidel správného krmení psa

Strava, kterou váš pes dostává, má zásadní vliv na jeho život. Kvalitní krmivo je jistotou, že pes bude mít plnohodnotný život. V opačném případě hrozí nemoci, obezita apod. Aby pes dostal vše, co potřebuje, stačí dodržet 5 základních pravidel.

1. Výběr dominantního krmiva

Pro psa musíte vybrat typ dominantního krmiva. Je vhodné, aby pes dostával jeden druh krmiva, které mu čas od času zpestříte. Základem stravy mohou být granule pro psy, které čas od času doplníte konzervou či uvařeným masem apod.

2. Volba kvality

Krmivo pro psy musí být kvalitní – znamená to, že musí odpovídat psím potřebám. Psi jsou šelmy, a proto je důležité, aby hlavní složkou jejich stravy bylo maso. Zaměřte svůj výběr na superprémiová krmiva (např. od výrobců Pro Pac, Monge Gemon a Willowy), u nichž je zárukou, že obsahují více než 50 % podíl masa a neobsahují nebezpečné látky jako jsou konzervanty, či zbytečné složky jako obiloviny apod. Z hlediska výživové hodnoty jsou nejlepší volbou krmiva holistická. Ta se od levných granulí, které seženete téměř v každém supermarketu liší tím, že jsou vyrobena z čerstvých surovin nejvyšší kvality.

3. Ideální krmná dávka

Pes by měl dostávat jen tolik jídla, které odpovídá jeho váze a aktuálnímu zdravotnímu stavu. Nikdy krmnou dávku nenavyšujte, mohlo by to vést k obezitě i mnohem závažnějším zdravotním problémům. Informace o krmné dávce najdete na obalu granulí, pokud chybí či máte pochybnosti, poraďte se s veterinárním lékařem. Jiná krmiva jsou vhodná pro štěňata, dospělé psy a psí seniory.

4. Variace

I váš pes ocení, pokud mu jídelníček zpestříte. Čas od času proto kupte například konzervy pro psy. Dát mu ji můžete samotnou nebo na granule. I u konzervy je třeba dát pozor na kvalitu a sledovat obsah masa a jiných složek jako je zeleniny, bílkoviny, proteiny, vláknina apod. Nezapomeňte ani na pamlsky pro psy. Použít je lze i při výcviku jako odměnu za splněný povel.

5. Přístup k vodě

Vždy musíte zajistit, aby váš pes měl po celý den přístup k vodě. Zejména v zimě je třeba dát pozor aby voda v misce nezamrzla!

krmeni

(Reklama)
Foto: A. Jungerová
Show Buttons
Hide Buttons