Cestujeme se psem

V aktuálním čísle najdete článek o cestování se psy. Zde vám přinášíme další doplňující informace!

Tady najdete link na detailní souhrn informací, které se vám před cestou se zvířetem/zvířaty do zahraničí určitě budou hodit. Poslala nám je Státní veterinární správa – jsou tedy od toho nejlepšího zdroje!
Cestování se zvířaty v zájmovém chovu –  platí od 29. 12. 2014

Chorvatské pláže i pro pejsky:

Abyste to nemuseli hledat, zpakujeme vám zde informace z loňského letního čísla.

Kde může pes na pláž?

V Chorvatsku může na všechny neupravené a opuštěné pláže, kde není vstup se psy vyloženě zakázán. Záleží však na toleranci ostatních návštěvníků pláže. Setkáte-li se s nepochopením, doporučujeme jít na konec pláže – bývá neudržovaný, a tudíž vhodný pro pejsky, nebo přímo na pláž určenou pro psy a jejich pány.

Zájem o psí pláže každým rokem vzrůstá, proto se jich v Chorvatsku otevírá víc a víc. Vítězem, co se kvality psích pláží týče, je ostrov Krk, kde můžete své čtyřnohé přátele vzít ke krásné zátoce Dražica, k majáku Šila nebo do Njivice na pláž Kijac. Psům přístupné jsou i všechny ostatní pláže na ostrově Krk (nejsou-li označeny modrou vlajkou). V městě Baška na Krku je i jedna z nejlepších pláží pro rodiny s dětmi, dvoukilometrová Vela Plaža. Dalšími ostrovy, které nabízejí pláže pro pejsky, jsou Hvar, Mljet či Brač. Na ostrově Brač je jedna z nejznámějších chorvatských pláží vůbec – Zlatni rat na poloostrově Bol – ráj surfařů a milovníků všech vodních sportů.

S pejsky ale nemusíte jen na ostrov, psí pláže jsou i na pevnině, a to ve městech Umag, Poreč, Baško Polje, Dubrovník.

15-17_dovolena se psem15-17_dovolena se psem215-17_dovolena se psem3

Show Buttons
Hide Buttons