Co dělat, když nás v zimě navždy opustí náš čtyřnohý přítel?

V životě každého páníčka nebo paničky nastane období, kdy pejsek či kočička, kteří nás provázeli po dlouhá léta životem, nás opustí. Je to velmi smutné období a člověk si kolikrát neví rady, jak celou situaci řešit. Pokud navíc tato situace nastane v zimě, kdy si nemohou lidé svoje zvířátko pohřbít na zahrádce, protože je sníh a mráz, je vše ještě složitější.

Když zvířátko nechají u veterináře, odkud je poté odvezeno do kafilérie, jeho tělíčko průmyslově zpracují, a to pochopitelně většina majitelů nechce. Tato varianta je pro ně děsivá.
Naštěstí se lidé mohou, a to nejen v zimě, obrátit na specializované firmy, které se o důstojný odchod a pohřbení vašeho pejska či kočičky postarají.

Specializované služby

Jednou z těchto firem, která se zabývá důstojným odchodem domácích mazlíčků, je i Krematorium zvířat Praha, které sídlí v Praze 9 Běchovicích. Mezi nabízené služby patří uspání pejska v domácím prostředí, rozloučení se s pejskem v obřadní síni, individuální kremace, možnost sledování celého procesu kremace a široká nabídka produktů jako urny, šperky na popel zvířátka a další.

Euthanasie v domácím prostředí

Nastane-li opravdu čas a váš mazlíček musí navždy odejít, je to velmi bolestivé a náročné období. Pro mnoho lidi je to srovnatelně těžké s odchodem životního partnera… Abyste nemuseli pejska či kočičku v tomto stavu nikam převážet, je možné zavolat přímo do krematoria. Ke klientovi domů pak přijede partnerská veterinární záchranná služba s veterinářem, který zvířátko uspí doma – tam, kde to mělo rádo. Pejsek či kočička tak odchází v klidu doma, obklopeni svými nejbližšími.

Proč si vybrat krematorium?

Široká nabídka urniček

Kremace je jedna z možností, kterou si lze pro poslední cestu svého pejska vybrat. Jedná o podobnou službu, jako je kremace lidská. Dojde ke zpopelnění ostatků zvířátka, a vy poté dostanete popel ve vybrané urně, nebo si můžete nechat část popela zatavit do skla nebo vsypat do smutečního šperku… Tato forma posledního rozloučení je vhodná zejména pro ty chovatele, kteří nemají možnost si pejska či kočičku pohřbít na svém pozemku. Platí zde totiž celkem přísná vyhláška, která stanoví podmínky, za kterých lze zvířátko pohřbít. Pokud se navíc jedná o zimní období, kdy je půda zmrzlá či zasněžená, stává se pohřbení na zahrádce prakticky nemožné, a to i v případě, že splníte danou vyhlášku.

Co nařizuje vyhláška

Vyhláška č. 82/2014 ze dne 2. 5. 2014 o uhynulých zvířátkách v zájmovém chovu říká, že pokud si chce majitel uložit tělo svého zvířátka do půdy na svém pozemku, musí dodržet následující požadavky:
Hrob musí být vzdálen minimálně 200 metrů od jakéhokoliv zdroje vody. Dále musí být vzdálen min. 100 m od jakékoliv budovy určené pro bydlení a pozemní komunikace a nejméně 50 m od sousedního pozemku.

Garance kvality služeb

Kremační kámen je součástí systému Garance

Mnoho chovatelů má (logickou) obavu, aby bylo s jejich zvířátkem zacházeno pietně a chtějí mít jistotu, že vždy dostanou popel svého zvířátka a nedojde k záměně. Proto Krematorium zvířat Praha vyvinulo systém Garance. Ten klientům zajistí, že dostanou vždy pouze popel svého pejska či kočičky.

Jak tento systém funguje? Při příjmu dostane každé zvířátko unikátní kód, který je vyražen i na kremačním kameni. Tento kámen pak putuje se zvířátkem i do kremační pece a je u popela při jeho chladnutí. Lze tak popel kdykoliv snadno identifikovat a nikdy nedojde k jeho záměně. Kremační kámen poté skončí s popelem ve vybrané urně.

Každou kremaci tu navíc nahrávají na kameru a záznam zdarma zašlou klientovi na jeho email. Samozřejmě jen, pokud si to výslovně přeje. Na záznamu je vidět, že se jedná o zvířátko toho kterého klienta a že bylo v kremační peci vždy samo.

Možnost posledního rozloučení a Strom vzpomínek

Obřadní síň

V Krematoriu zvířat Praha se mohou páníčkové a paničky přijít naposledy rozloučit se svým pejskem či kočičkou do prostorné obřadní síně. V síni nechybí květiny, svíčky, hudba dle vašeho přání a na ploché obrazovce lze pustit fotky vašeho mazlíčka. Navíc je v obřadní síni na zdi Strom vzpomínek, kam lze na dřevěný lísteček umístit poslední vzkaz vašemu zvířátku.

Kremace na počkání?

Po dohodě s krematoriem nebývá problém, abyste se zvířátkem přijeli do krematoria a počkali si zde na urničku. Vždy je ale dobré zavolat na bezplatnou nonstop linku 800 122 122 a domluvit se přímo se zástupci krematoria. V zimě bývá o službu vyšší zájem, je tedy dobré se na všem domluvit předem.

Nonstop příjem zvířátek

Kremace jsou prováděny v pracovních dnech od 9 do 17 hod. Zvířátko lze však přivézt kdykoliv. Pro příjem zvířátek funguje krematorium nonstop. Jeho pracovníci zajišťují také vyzvednutí zvířátka u vás doma nebo i u veterináře. Tato služba rovněž funguje kdykoliv – stačí zavolat, ve dne v noci.

Tisíce spokojených klientů

Za téměř tři roky provozu má Krematorium zvířat Praha tisíce spokojených klientů. Svědčí o tom desítky kladných recenzí, které naleznete na webu a facebooku krematoria. Starost o klienty je hlavním cílem tohoto krematoria, a to především nyní – v zimě – kdy službu kremace využívají lidé, kteří by v letním období své milované zvířátko pohřbili u sebe na zahradě u domu, či na chatě.

KONTAKT:

Tel.: 800 122 122 NONSTOP
E-mail: info@KrematoriumZviratPraha.cz
Adresa: Podnikatelská 565/13D, 190 11 Praha 9 – Běchovice

Text: red., foto: Krematorium zvířat Praha

Na recepci se vás ujme příjemná slečna Karolína a vše s vámi probere a sepíše
Celý proces můžete sledovat od začátku až do konce…
Show Buttons
Hide Buttons