Kočka & miminko – jak na to?

V čísle 1-2/2018 na str. 16-17 vám skvělá trenérka koček – a zároveň i čerstvá maminka) Klára Vodičková radí, jak správně postupovat, když čekáte miminko a současně máte kočky a nevíte si rady, jak je na nového člena rodiny připravit.

Klára s Vojtíškem a kočkami

Ještě před porodem, a to zhruba čtvrt roku před ním, Klára doporučuje, abyste svou kočku postupně seznamovali s dětským pláčem. Dnes už se přímo dají koupit CD s nejrůznějšími ruchy (ulice, hlasy, stavba… tedy i dětský pláč). Další možnost je dokonce ještě snadnější – najděte si tyto zvuky na internetu. Např. na kanálu youtube najdete přímo zástupy videí s dětským pláčem, různé intenzity, délky… (V redakci jsme pro vás udělali malý předvýběr takových nahrávek – najdete je dole).
Nahrávky s pláčem pak kočce pouštějte. Ale pozor – nejprve potichu a jen pár minut, postupně zesilujte a prodlužujte dobu poslechu. Čím častěji se k tomu dostanete, tím lépe. Hlavně ovšem pořád sledujte kočku, aby nebyla příliš nervózní!

Příklady nahrávek:

Ondra

Kubík

Sofinka

Miminka se ale také umějí smát, např. tady máte hned několik nahrávek z celého světa v jedinečné šestiminutové kompilaci 🙂

A na závěr si dejme několik roztomilých videí o společném soužití miminek a koček.

Připomeňme si, že spoustu dobrých rad na toto téma najdete v časopisu HAF & MŇAU č. 1-2/2018 na stranách 16-17!

Tak ať vám to všechno dobře dopadne a máte doma prima kočko-miminkovskou smečku 🙂

red.

Show Buttons
Hide Buttons