Kočka je masožravá šelma. Jaké krmivo je pro ni nejvhodnější?

Otázka správné skladby jídelníčku kočky vytane občas na mysli i zkušeným chovatelům. Zapomínat bychom neměli zejména na to, že kočka je masožravec a nejideálněji by tak ve stravě nemělo chybět čerstvé maso. Po jakých krmivech se podívat, abychom zajistili kočce co nejvíce přirozených živin, radí výživová expertka značky Fitmin, Denisa Kopecká.

Kočky mají specifické výživové potřeby a je nutné, aby se krmivo co nejvíce podobalo jejich přirozené stravě. Zásadní je tedy kontrolovat složení a zejména zastoupení konkrétních složek jako třeba právě čerstvého masa. „Pro kočičí organismus je živočišný protein daleko stravitelnější a tolik ho nezatíží jako třeba protein rostlinný,“ vysvětluje expertka na výživu Fitmin Denisa Kopecká a dodává: „Živočišný protein totiž obsahuje všechny nezbytné aminokyseliny potřebné pro správnou funkci a vývoj organismu.“

Co obsahují správně zvolené kočičí granule?

Pokud je pro vás receptura a použité ingredience tím nejzásadnějším parametrem při výběru granulí pro kočku, vsaďte na osvědčenou řadu Fitmin For Life pro kočky, která obsahuje minimálně 84 % živočišného proteinu. Tato inovovaná řada suchých krmiv obsahuje čerstvé kuřecí, hovězí, jehněčí maso nebo sledě. Navíc je maso zpracováváno speciální metodou tak, aby si granule udržely co nejvíce přirozených živin a zachovaly si tak i maximum chuti.

Maso je základ, a co dál?

Co dalšího bychom měli ve složení konkrétních granulí vyhledávat?

  • Komplex dentální péče – Pro kočky jsou velmi důležité jejich silné a ostré zuby. Pokud v seznamu ingrediencí uvidíte komplex dentální péče, který na základě antibakteriální ochrany chrání zuby před ukládáním plaku a působí preventivně proti tvorbě zubního kamene, zajásejte.
  • Omega 3 a 6 mastné kyseliny – Blahodárné účinky na funkci srdce, cév a mozku mají omega 3 a 6 mastné kyseliny hojně obsažené v lososovém oleji. Tyto látky také příznivě ovlivňují zdravou kůži a srst.
  • Prebiotika – Prebiotika působí pozitivně na střevní mikroflóru a tím i na celkovou obranyschopnost organismu.
  • Extrakt z juky – Výtažek z kořene juky má mimořádnou schopnost vázat na sebe plynný dusík ve formě amoniaku a dalších plynů, které vznikají během trávení
    a nepříjemně zapáchají. Jeho použitím dochází ke snižování zápachu výkalů i moči.
  • Pivovarské kvasnice – Pokud chcete vaší kočce zajistit i dostatečný příjem vitamínu B, ideální volbou budou granule s pivovarskými kvasnicemi. Ty totiž podporují chuť k jídlu a správnou funkci trávicího traktu.

Jak vybrat ty nejvhodnější granule

Krmiva řady Fitmin for Life jsou mimořádně chutná, nejen díky játrovému obalu každé granule. V portfoliu řady najdete i krmiva s rýží a nahým ovsem, která neobsahují pšenici a kukuřici a jsou tak vhodná i pro senzitivní jedince (kočky).

V této řadě si můžete vybrat ze šesti druhů krmiv pokrývajících všechna stádia života kočky. Krmiva neobsahují umělá barviva, dochucovadla ani geneticky modifikované suroviny. Jsou tak skvělou kombinací chuti a kvality.

PRODUKTOVÁ PREZENTACE

Show Buttons
Hide Buttons