Výletníci na čtyřech tlapkách: Jak bez stresu cestovat s domácími mazlíčky

Léto a s ním i krásné prázdniny a dovolené se blíží. Někdo pojede k moři, jiní vyrazí na hory, do kempu, k babičce nebo třeba zůstanou doma. Vedra při prázdninových cestách netrápí jen nás, ale i vaše psy a kočky. Jak tedy svého čtyřnohého přítele ochránit a jak mu zpříjemnit dobu strávenou na cestě?

Cestujeme s chlupáčem

V první řadě hleďte na bezpečnost. Psa ani kočku nikdy nenechávejte v autě navolno. Existuje celá řada možností (od popruhů po nejrůznější přepravky), které zajistí bezpečnou cestu. Navíc vám ušetří nepříjemnou pokutu v případě silniční kontroly.

Pokud víte, že v den cesty má být horko, pokuste se vyrazit co nejdříve v ranních hodinách, nebo naopak večer, kdy teploty nejsou tak extrémní. Ověřte si, že v místě pobytu dovolené přijmou vašeho mazlíka s otevřenou náručí. Podívejte se, jestli může v daném místě na pláž a zjistěte si kontakty na nejbližší veterinární kliniku. Trasu si důkladně naplánujte a mějte dostatek čerstvé vody. Je nutné myslet na pravidelné přestávky, při kterých se zvíře napije, proběhne nebo třeba lehne ve stínu v trávě.

Jak to je s krmením na cestách?

Superprémiové holistické krmivo Starvita představuje špičkovou kvalitu ve své kategorii. Toto krmivo je vyrobeno ze surovin nejvyšší kvality, obsahující čerstvé maso z vybraných chovů, pečlivě vybrané byliny, prebiotika, chondroprotektiva, minerály a vitaminy. Neobsahuje umělá dochucovadla, barviva ani kukuřici a sóju. Granule jsou holistické a všechny jsou bezlepkové a vyrábí se v ČR.

„Psa ani kočku nekrmte krátce před cestou ani během jízdy. Poslední krmivo by mělo přijít nejpozději hodinu před startem, a to ideálně menší množství, které tolik nezatíží žaludek vašeho mazlíčka. Předejdete tím tak případným nevolnostem,“ vysvětluje Radek Hanzlík, produktový manažer společnosti Mountfield.

Přehřátí během chvíle

Když pes nemá v parném létě šanci se ochladit, může dojít během několika minut k jeho přehřátí. V takovém případě pes zrychleně dýchá, má horký čenich a suchou sliznici pysků. Následně se mu zrychlí tep, je malátný, apatický a dezorientovaný. Může také zvracet a mít průjem. Doslova životunebezpečné je nechat psa zavřeného v autě. V horkých dnech by tam neměl zůstat ani v případě lehce otevřených oken. Teplota uvnitř auta stoupá velmi rychle, což může stát psa život během několika minut.

Krmení ve vedrech

Podobně jako lidé, i naši čtyřnozí přátelé mají v horkém počasí sníženou chuť k jídlu. Kalorický příjem by ale neměl klesat příliš. Z tohoto důvodu je třeba věnovat v letních měsících zvýšenou pozornost kvalitnímu a výživnému krmivu, které zajistí dostatek živin i při nižší krmné dávce.

Pro spokojené léto

Prémiové krmivo Vivavita obsahuje kvalitní živočišné bílkoviny, zeleninu a vybrané druhy obilovin. Díky vyváženému složení jsou 100% kompletní vyváženou stravou pro vašeho chlupáče. Obsah prebiotik zajišťuje perfektní regulaci střevní mikroflóry.

Krmivo je naprostým základem zdravého života každého chlupáče, a v horkých dnech obzvlášť. S výběrem kvalitního a správného krmiva vám rádi pomůžeme. Stačí se v kterékoliv naší prodejně informovat u odborných prodejních techniků. Nabízíme vyvážené receptury pro různá plemena včetně rozdílů ve velikostech a životních fází psů i koček.

Cestování se zvířaty v létě je nejen dobrodružstvím, ale také příležitostí k objevování krásy přírody a vzájemného spojení s našimi chlupatými a písklavými přáteli. Ať už se rozhodnete pro horskou túru s vaším psím společníkem nebo relaxaci na pláži s kočkou, pamatujte na to, že bezpečnost a pohodlí vašich zvířecích společníků jsou na prvním místě. Takže vyrazte ven, užijte si sluneční paprsky a vytvořte společně s vašimi zvířecími kamarády nezapomenutelné letní vzpomínky!

Vše o sortimentu petfood naleznete na www.mountfield.cz.

PRODUKTOVÁ PREZENTACE

Show Buttons
Hide Buttons