Deníček malého Prince & jeho pečovatelky

Třeba zrovna vám se můžou hodit zkušenosti s pipláním štěnda, jeho krmením i výchovou v pokud možno dokonalého psího parťáka – a na oplátku mi pište vaše postřehy a tipy, a to na mail: kasparova@haf-mnau.cz.

HAF,

říkají mi Princ (celým jménem teda Fresh Prince Nature of Unique, ale to než celý vyslovíš, tak jsem fuč…). A jsem bulík. Tedy přesněji anglický bulteriér. No, jsem ještě mimino – takový psí pulec. Na tenhle svět jsem přišel 11. prosince 2017 a zdá se, že hned ze startu jsem měl pořádnou kliku. Octnul jsem se v domě skvělýho chovatele Davida Kerpla. Bylo nám s ním moc fajn, hezky se o nás i maminku staral, ale místo toho, aby si nás všechny nechal (vždyť nás bylo JEN 7!), tak nám blázen jeden sehnal nový rodiny! A mně teda jednu extra šílenou – nebyly mi ještě ani dva měsíce, a už mě noví domácí pasovali do funkce Generální ředitel Bull Srazu  (To teda nevím vůbec, co to znamená, ale určitě to časem zjistím! Snad to bude něco dobrýho k snědku!)

Bylo 13. ledna a my se poprvé viděli – já & moje Katka. A chápeš, že to nemohlo dopadnout jinak, než že se k ní nastěhuju…

Do novýho „doma“ jsem odjel ve čtvrtek 1. února 2018, přesně v pravý poledne. A moji noví pečovatelé (ti mají mnohem méně honosný jména – Katka a Petr) hned všem svým kamarádům přes fejsbůk (taková ksichtokniha pro dvounožce – používaj to místo toho, aby si nechávali vzkazy u stromů, jako to děláme my psi) hlásili: „Je to vzorňák – čural krásně venku a pak se napapal“. Tak sem jim pro sichr předvedl, že „to“ umím i doma na podlaze… Ale nezlobili se na mě, dělali jakože nic, a jen mě vynesli zase ven. Tak jsem z posledních sil vymáčkl ještě dvě kapičky, a mohli se zbláznit radostí a šišlali na mě pořád „šikovneeeeeeeeeej“ apod. Tak když z toho maj takový Vánoce, budu „to“ teda chodit dělat ven. Teda když to stihnu, žejo.

A hned od prvního dne se na mě začaly chodit dívat davy dvounožců. Malých, velkých… mně je to fuk, já je mám rád všechny, bezvadně se do nich hryže – a čím jsou menší, tím srandovnějc pištěj 😀 A maj ještě jednu skvělou vlastnost – nosej mi dárky a říkaj, že jsem úžasnej. A to se vždycky hodí!

Hanka s Jeho Výsostí

Ani jsem ještě doma všechno neprozkoumal, a už mě muchlala Hana Bohme – prej je to nějaká známá cvičitelka psů a specialistka na odhalování pašeráků (slonoviny ad.) v Africe! Katka se smála, že ta by prej dokázala vycvičit i bulíka. Tedy asi i mě – no ale, za to jí fakt neručím… To už prej zkoušelo lidí 😀

Tondovi vyslanci: Petra a Péťa

No a hned potom ještě přišli moooooc důležitý bull lidi – vyslal je velký bulík Tonda, aby mě prej oficiálně přivítali v Bull Světě ♥ Prdlajz vítání – muchlovat si mě chtěli, protože jsem mooooooc roztomilej. Heč!

Jo a můžete mi i psát – na: princ@haf-mnau.cz

KOMENTÁŘ PEČOVATELKY KATKY:

Tak zas u nás vládne klabonos… Vzpomínám na všechny chyby, co jsem před skoro 12 lety udělala s Billem, abychom se jich vyvarovali. Tak například už víme, že po schodech máme mimčo nosit, dokud to půjde (přeložme si to: Dokud ho uneseme) – pro zdárný vývoj kloubů a zad. Ze stejného důvodu jsme také pořídili do hlavní místnosti koberec (aby mrňouskovi nenarostl tzv. kapří hřbet – způsobuje ho hladká podlaha, na které to štěndu klouže).

A začínáme i s obrovskou novinkou – BARFujeme! Zvažovala jsem to i tenkrát, když byl Bill malinkej, ale tehdy ještě nebyly k dostání takové produkty a doplňky, co celou záležitost významně usnadňují i naprostému laikovi. Hromadu rad jsem do začátku dostala jak od chovatele Davida, tak od paní Milcové z Do psí misky, která nás začala zásobovat syrovým (mraženým) masíčkem a plus též zmíněnými doplňky.

A také jsem opravdu upřímně ráda, že už na trhu existují i krmiva YOGGIES (říká se jim „sušený BARF“) – těmi se bude malej dojídat…

Na první den je toho až dost, co myslíte? Tak nám držte packy, ať to všechno hravě zvládneme 🙂

Vaše
Katka Kašparová
& Prince

Show Buttons
Hide Buttons