Jak vybrat správný obojek pro psa

Obojek je nezbytnou součástí výbavy každého čtyřnožce. Pejsci obojek mají denně na krku, a proto se jeho výběr nesmí podcenit. Máme pro Vás pár rad, které Vám usnadní jeho výběr. Vybírejte tak, aby Váš čtyřnohý miláček byl spokojený a cítil se v něm pohodlně. Vliv na jeho výběr má velikost plemene psa i materiál obojku. V chovatelských potřebách najdete širokou nabídku obojků, ze kterých si můžete vybrat.

Nejen, že obojek slouží k udržení bezpečné vzdálenosti pejska od Vás ve městech, u rušných silnic a dalších míst, kam se vydáte na společnou procházku a potřebujete mít pejska pod kontrolou, ale plní i funkci identifikační. Na obojek připněte identifikační známku a zapište sem důležité kontaktní údaje jako je Vaše telefonní číslo, adresa či jméno pejska. Tyto informace pomohou k rychlému nalezení pejska v případě jeho zatoulání.

Před výběrem obojku zjistěte obvod krku pejska. K měření nejlépe poslouží krejčovský metr. K obvodu krku je třeba přidat 1-2 cm. Velikost obojku můžete také kontrolovat při oblékání pomocí dvou prstů, které vložíte mezi obojek a krk. Podle naměřené délky následně volíme vhodnou velikost. V nabídce chovatelských potřeb BEZEDNÁ MISKA najdete mnoho materiálů, ze kterých jsou obojky vyrobeny. Velký výběr je i v barevných provedeních. Záleží, zda chcete, aby byl obojek na krku pejska dominantní a nepřehlédnutelný, nebo aby splýval s jeho barvou srsti. Červené či růžové provedení se hodí pro fenku, zelené a modré naopak pro pejska.

Typy obojků

  • nylonové
  • kožené a koženkové
  • řetízkové
  • svítící
  • výcvikové

Nylonové obojky jsou především díky své cenové dostupnosti vhodné pro štěňátka. Hlavním důvodem je to, že pejsek z obojku vyroste a jeho užívání bude trvat jen pár měsíců. Nylon je velmi pevný materiál a je možné ho vyprat i v pračce. Obojky jsou vhodné i pro dospělé psy, krátkosrstých i dlouhosrstých plemen. Kožený obojek je ideální pro velká plemena. Obojek by měl mít podložení, tak aby netrhal srst a nedráždil pokožku psa. Řetízkové obojky ocení majitelé prudších a agresivnějších psů, právě kvůli tomu, že jsou pevné a dají se stahovat. Svítící LED obojky využijete především v zimních měsících, kdy se brzy stmívá a vyrážíte na odpolední procházku se svým psím přítelem. Jejich používání zvyšuje bezpečnost psa ve městě, kdy je díky obojku mnohem lépe viditelný řidičům automobilů. Výcvikové obojky nenásilným způsobem naučí pejska poslušnosti. Usnadní jeho přivolávání a jsou velkým pomocníkem při jeho výchově. Jsou perfektní na dlouhé procházky v lese či na cvičiště. V případě, že pejsek neposlechne, obojek vydá pouze zvukový signál nebo slabý impuls, který je mu nepříjemný a donutí ho k žádanému chování. Obojek i vodítko jsou vhodným dárkem pro milovníka psů. Každý pejskař totiž ví, že jedno vodítko a obojek nestačí.

/KOMERČNÍ SDĚLENÍ/

Show Buttons
Hide Buttons