Kynolog roku: Přehled vítězů

Jako už tradičně jsme se značným obdivem sledovali videa s perfektními výkony oceněných lidí a psů během slavnostního předávání cen Kynolog roku. Celkem bylo 73 nominovaných, z toho 55 dospělých a 18 juniorů v 12 kategoriích – jako je třeba agility, dogdancing, canicross, obedience, sportovní kynologie, mondioring ad. Večerem nás opět velmi zábavně provedl Vláďa Kroc.

Přehled úplně všech vítězů najdete tady.

ABSOLUTNÍ VÍTĚZ: JSEM V EUFORII

Kynologem roku 2016 je Václav Ouško, který současně vyhrál i kategorii Sportovní kynologie. A především se loni v říjnu spolu se svým německým ovčákem jménem Qvido Vepeden stal Mistrem světa na MS NO v Německu, WUSV 2016 (soutěž na nejvyšší úrovni ve sportovní kynologii podle mezinárodní zkoušky IPO3). Hned jsme ho na místě krátce vyzpovídali – celý rozhovor i fotky některých vítězů najdete v aktuálním čísle 3-4/2017.

Sympatický 35letý Jihočech vystudoval lesnickou školu, ale nikdy jako hajný nepracoval a hned po vojně nastoupil k policii, kde pracuje jako psovod (jak jinak J). Žije kousek od Třeboně s manželkou a dvěma dětmi. Při své děkovné řeči všechny v sále velmi pobavil, když poznamenal: „Musel jsem slíbit manželce, že když vyhraju, tak nezapomenu poděkovat za světový mír.“

Jak dlouho už se věnujete kynologii?
Dá se říct, že od dětství – moje první pokusy odnesl jezevčík mojí babičky… Když to vezmu vážněji, tak je to asi 15 let. Nejdřív jsem se hodně věnoval lovecké kynologii a až posléze jsem se dostal k té služební, kde jsem spolupracoval s lidmi, kteří vrcholově cvičili podle IPO. A díky nim jsem poznal i sportovní kynologii.

Co pro vás znamená ocenění Kynolog roku?
Mám obrovskou radost, jsem v euforii… Absolutně jsem to nečekal, je tady spousta kvalitních psovodů, opravdu si toho moc vážím.

Vaším největším úspěchem je bezesporu loňské vítězství na Mistrovství světa německých ovčáků v Německu. Určitě se chystáte i na to letošní?
To je asi úplně nejvíc, čeho lze v kynologii dosáhnout, jsem moc šťastný a těším se na další starty na této prestižní soutěži. Letos mám v plánu mistrovství světa NO, které se bude konat v Holandsku a kam jako mistři světa s Qvidem postupujeme automaticky. Takže pilně makáme a soustředíme se na to.

Jak už je uvedeno výše, celý rozhovor najdete v aktuálním čísle 3-4/2017 (v prodeji až do 11. května v síti PNS – najděte si prodejnu ve vašem městě tady).

Show Buttons
Hide Buttons