Oslava Světového dne zvířat v Praze

V sobotu 5. října 2013 jsme se v Centrálním parku Pankrác (Praha 4) opět moc rádi zúčastnili oslavy Světového dne zvířat, který pořádala Nadace na ochranu zvířat.

Počasí vyšlo jak na objednávku – obloha vymetená, sluníčko svítilo… lidí přišlo určitě ještě o dost víc než loni. Na závěr jsme dostali hromadu kapsiček Whiskas, které podělíme mezi útulky v rámci našeho projektu PRO ÚTULKY (už cestou domů už jsme “odsypali” několik krabic dvěma pražským depozitům 🙂 )

Prostě super den! Nadace připravila zajímavý a bohatý program zaměřený na soužití a vzájemný vztah lidí a zvířat. Děkujeme všem, kdo přišli – a úplně nejvíc našim čtenářům, kteří náš stánek přišli navštívit i se svými pejsky. Moc rádi jsme vás všechny osobně poznali! 🙂

Oslava Světového dne zvířat proběhla pod záštitou RNDr. Tomáše Hudečka, Ph.D., primátora hlavního města Prahy a Pavla Caldra, starosty městské části Praha 4. Světový den zvířat se každoročně slaví na počest Sv. Františka z Assisi, který během svého života pečoval o nemocná a opuštěná zvířata. Poprvé byl tento den vyhlášen v roce 1931 ve Florencii. Světový den zvířat upozorňuje na skutečnost, že i zvířata jsou součástí naší planety, a proto by naše chování k nim mělo být ohleduplné a láskyplné.

 

Show Buttons
Hide Buttons