Oslavili jsme den zvířat

Naše redakce se zúčastnila oslavy Světového dne zvířat – v sobotu 22. 9. 2012 v Centrálním parku na Pankráci v Praze 4. Akci pořádala Nadace na ochranu zvířat.

Přišlo asi 1500 lidi (což je asi o 400 více, než loni). Oslavu Světového dne zvířat oficiálně zahájil starosta Prahy 4 Pavel Horálek, zpěvačka  a čestná členka správní rady Nadace Marta Kubišová, prezidentka Nadace Marcela Lund a ředitelka Nadace Eva Hodek.

Návštěvníci oslavy Světového dne zvířat si užili bohatý program. Nadšenci a milovníci psů si přišli na své při předvedení volnočasových a sportovních aktivit jako dog fitness, obedience a agility v podání Haf bez Obav. Přítomné diváky ohromila svou šikovností a originalitou border kolie Yvy Andrové při ukázce dogfrisbee. Součástí programu byla i přehlídka psích oblečků, dále ukázka psího tance a ukázka psího odchytu. Představil se mj. i Český svaz majitelů prasátek chovaných v domácnosti, který ukázal „malé“ prasátko naživo a zároveň návštěvníkům sdělil úskalí ve výchově prasátek. Mladé návštěvníky akce příjemně potěšila Záchranná stanice v Pátku u Poděbrad ukázkami dravců a volně žijících živočichů, které si mohli pohladit či podržet na ruce. Za to starší návštěvníci se zajímali především o sokolnictví.

Oproti minulému roku jsme zařadili do našeho programu zábavné soutěže pro děti, jež se ukázaly jako vítaná změna. Soutěže byly různorodé – vzdělávací, kreativní, ale i sportovní a každá soutěžní disciplína souvisela se zvířaty nebo s jejich životy.

Součástí akce byla i charitativní sbírka chovatelských potřeb. Návštěvníci přinášeli krmivo, pelíšky.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Show Buttons
Hide Buttons