Skvěle jsme si užili Psí den Prahy 10

Opravdu skvěle jsme si užili první ročník akce pro majitele a milovníky pejsků. Sobotní odpoledne v Malešickém parku bylo doslova zalité sluncem (naštěstí nevyšly deštivé předpovědi) a panovala nadmíru příjemná atmosféra. Akci pořádal PESOS ve spolupráci s naším časopisem.

Přišlo asi 500 lidí, stovka z nich se i se svými pejsky zúčastnilo zábavných soutěží a všichni se báječně pobavili u programu, který připravil spolupořadatel PESOS. Vítězové jednotlivých disciplín pak dostali hromadu krásných cen od partnerů akce.

Nej sympatak FlamPejsci soutěžili i o Nej Sympaťáka Prahy 10. Každý, kdo se zaregistroval, dostal placku se svým číslem. Návštěvníci pak chodili k stánku PESOS a házeli hlasovací lístky do připravené nádoby. Na závěr dne pořadatelé lístky spočítali a oznámili vítěze. Absolutním vítězem se stal opravdu sympatický pejsek Flam z útulku Dogpoint (mimochodem, hned následující den se mu povedlo odjet do nového domova!). Druhý byl jezevčík Dasty a třetí kříženec cane corso Barny.

autoDoprovodný program zahájil svou opravdu skvělou show Lucky Bull Team. Předvedl např. tahání předmětů, lidí na koloběžce a zlatým hřebem pak bylo tažení auta. Všechny doslova nadchl devítiletý(!) pitbul Mast Kill, který nejen odtáhl zhruba tunu vážící auto několik metrů, ale dokázal to pak i s kufrem plným nadšených dětí!

Atraktivní byla i módní přehlídka ROGZ. Oblečky předváděli pejsci všech velikostí – od nejmenšího maltézáčka, po velké ovčáky. Diváci si užili i ukázky canicrossu v podání Non stop dogwear, dogdancingu a dogfrisbee v podání Marie Trauškeová a její Arlin Preberry, vyslechli si osvětovou přednášku jak se chovat se psem ve městě spojenou s instruktáží pro děti, jak se chovat k cizímu psu. Záchranná služba pro zvířata Pet medic předvedla ukázku první pomoci. Pestrá společnost zaujala svou ukázkou výcviku a práce asistenčních psů pro postižené. Kynologové Městské policie nadchli početné publikum ukázkou práce policejních psů a přítomní si mohli vyzkoušet čtečku čipů. Útulky Dogpoint a For Dogs představily několik pejsků k adopci.

Po celé odpoledne majitelé se psy soutěžili ve třech disciplínách. Na závěr byly vyhlášeny výsledky, zde jsou z každé tři nejlepší (vždy pes + majitel):

Překážková dráha:

1. Ferda + Václava Brabcová
2. Kimík + Martina Podzimková
3.Cappy + Veronika Sochůrková

Poslušnost za ztížených podmínek:

1. Ferda + Václava Brabcová
2. Goldie + Míša Soukupová
3. Matýsek + Majda Hlaváčová

Chytání piškotů

1. Bonne + Petra Antošová
2. Jim + Pavla Bláhová
3. Ferda + Václava Brabcová

Vítězové dostali skvělé dárky od sponzorů: BRIT (české krmivo), Husse (švédské krmivo), Energyvet, Foky Water, Flexi, Bone Apetit a časopis HAF & MŇAU. Akce se nám moc líbila a už se těšíme, že ji snad budeme moci uspořádat zase za rok!

Moc děkujeme Praze 10, že nám umožnila uspořádat tuto akci a celou ji zaštítila.

Videoreportáž si pusťte zde.

Spousty fotek najdete tady (od jednotlivých účastníků).

Text: Kateřina Kašparová
Foto: Kateřina Kopčilová a Hana Jamplíková

Show Buttons
Hide Buttons