Štěně s nebo bez PP?

Proč tolik bojujeme proti množení psů a koček bez PP? Přečtěte si příběh jedné krásné jorkšírky…

Převzali jsme ho z facebookové skupiny NOVÉ ŠTĚNĚ S PP NEBO BEZ PP

 

aut.: Verunka Vrobelová

Něco pro ty, kteří se rozhodují jestli štěnátko s PP nebo bez PP.

Má bývalá spolužačka má jorkšíra bez PP, opravdu krásná fenečka, vzhledově jako s PP. A proč by po takové krásně, hodné, milé fence nechtěla štěňátka, že. Tak svou fenu nechala nakrýt, narodili se asi 4 drobečci, porod byl opravdu těžký, pro fenu vyčerpávající. Jedno štěně umřelo hned po porodu, protože nemělo dovyvinutou trávící trubici, další se měla čile k světu. Takže podali inzerát, krásná, milá a zdravá štěňátka, dvě štěnata udali, třetí jim zůstalo a nemohli ho udat, tak se rozhodli, že ho dají babičce.

Abych se dostala k tomu, proč to vlastně píšu, tak u štěněte, které dali babičce se objevila velmi brzo těžká luxace obou zadních nohou, takže operace byla nevyhnutelná.

Fenka (matka) teď byla taky na operaci se zadní nohou kvůli luxaci.

Nikdo se už asi nedozví jak dopadla ta zbylá štěnata, jestli jsou stále zdravá nebo už museli podstoupit také operaci. Za peníze za operaci mohli mít majitelé štěně šampióna s PP.

Takže shrnutí – v době krytí okem lajka “zdravá” krásná fena, výsledek jedno štěně mrtvé, jedno štěně tak max. ve 2letech po operaci obou nohou a dvě štěňata, která v sobě nesou tutu dedičnou vadu, kterou můžou předávat dál, když majitelé budou chtít taky po své fence nebo psovi ta malá roztomilá stvoření.

Vy kteří chcete pejska bez PP si uvědomte, že se vám do rukou může dostat přesně takové štěnátko, krásné, vymazlené po “zdravých” rodičích, za které pak na veterině dáte opravdu hodně peněz.

A ještě chci říct, že tohle není ta klasická množitelka, která má šťěnata několikrát ročně, jen chtěla po své feně jednou štěnata (starala se o ně ve dne v noci, měla je vedle postele a skoro nespala) a výsledek jsou akorát nemocní psi, kteří můžou být dále množeni, protože lidé prostě chtějí.

Co k tomu dodat?

Bohužel je to klasický příklad… a nikdo se nedozví, jak se dál množila ta další krásná štěňátka a kolik bolesti oni a jejich potomci svým páníčkům připraví. Kéžby tento příběh otevřel oči aspoň jednomu člověku!

Znáte podobný příběh? Máte na tyto případy svůj názor? NAPIŠTE NÁM na mail: redakceZAVINÁČhaf-mnau.cz

Show Buttons
Hide Buttons