Úžasný Petr „PACKA“ Schneider: Neznám slovo „nejde“ + VIDEO!

Máte dojem, že se proti vám spiknul svět, že se vám nedaří, že vás všichni štvou…? Tak si přečtěte tenhle rozhovor, a zřejmě vám už nikdy nebudou vaše potíže připadat tak hrozné…

Seznamte se prosím s Petrem Schneiderem, který cvičí psy, aktivně se věnuje myslivosti, rybaří, pracuje, jezdí po světě… Že vám to nepřijde jako něco zvláštního? Tak si představte, že to vše absolvuje bez obou rukou! A ještě k tomu všemu hýří stále elánem a dobrou náladou (např. na FB si sám dal poněkud černo-humornou přezdívku Packa). Je obdivuhodné, co vše Petr se svým hendikepem dokázal, fakt klobouk dolů!

Bylo mu 12 let, zrovna končily letní prázdniny, druhý den měl nastoupit na novou školu… Bohužel ho s dalšími kamarády nenapadlo nic lepšího, než blbnout na lešení kolem nezajištěné a neoplocené trafostanice, kde zrovna probíhala rekonstrukce. Nahoře na střeše mu uklouznula noha a při pádu se rukama chytil drátu vysokého napětí. Po převozu záchrankou do České Lípy ho hned vrtulník bral do Prahy na Vinohrady. Tam zjistili, že se do ran dostala otrava a ani nejsilnější antibiotika nepomohla. Bohužel, na řadu přišla jediná možnost, a to postupná amputace…

Pro kluka těsně na začátku puberty to musí být dost těžké se s něčím takovým vyrovnat. Jemu se to povedlo opravdu skvěle. Jak to dokázal?

“Jistě, bylo to těžké, člověk začíná vlastně se vším od znovu. Představte si, že i velice jednoduché věci, které se učíte jako dítě, se musíte znovu učit ve dvanácti letech – zvládnout se obléknout nebo si sundat oblečeni, to bylo na začátku bez rodičů, bratra či známých a přátel naprosto nereálné! Najíst se, napít, psát, nebo se jen pořádně umýt, vyčistit zuby – pro zdravého sranda, ale pro kluka, který je pár týdnů po amputaci,  každodenní boj i trápení. Bylo dost těžkých chvil, kdy si člověk sám sobě stěžoval na tíhu života bez rukou, a co bude dál…”

Celý rozhovor najdete v novém HAF & MŇAU – na dvoustraně 32-33 v čísle 3-4/2019. Tady vám přinášíme video s Petrem, o němž je v rozhovoru také řeč (mimochodem se díky němu seznámil se svou ženou Míšou, která mu nedávno porodila krásnou dceru…)::

red. 12.3.19

Show Buttons
Hide Buttons