Válenoce podle Brena

Vánoce jsou mé oblíbené období, já tomu říkám válenoce. Proč? Protože se všichni válíme.

Ležíme na gauči a bytná nám snáší všemožné dobroty. Já teda dostávám převážně psí ( teda když něco nevyžebrám, neukradnu nebo nevypáčím malému páníčkovi) Taky mám své vlastní cukroví, nejen to z jatýrek, ale i perníčky,(letos ve tvaru bulíka, takže jsem vlastně kanibal) – ty já jako fakt miluju, ale mám je na příděl, prej to není zdravé, já si to teda nemyslím, ale co já pes nebohá zmůžu, že jo?

praniZ celých vánoc je nejvíc nejlepší den první. Hned ráno se ve vaně objeví takoví divní tvorové a já na ně vydržím čučet hodiny. Potom se záhadně ztratí, ale zas se naplní miska samými rybími dobrotami. Nacpu si pupík a jdu většinou čučet s malým páníkem na nějakou pohádku. Přes den je prý půst, já ho nedodržuju, protože jsem neznaboh a můžu se cpát 🙂 Večer se pak nahrneme pod nemocný stromek a vybalujeme dárky. Taky máte nemocný stromek? To je stromek co má na sobě boule, koule a nějaký obvazový materiál a pořád padá, zvlášť teda v mé přítomnosti, ale fakt padá sám, vážně. Dárky jsou super, ale ten šustivec co je na nich a nebo taková papírová krabice, to je fakt nejvíc 🙂

Celé vánoce se u nás hodně papká ovoce, já miluju všechno – nejvíc banány, mango, ananas a jablíčka.

Taky se pořád jen neválíme, bytná zavelí a chodí se na dlouhé procházky, ale potom zase dostaneme nějakou dobrotku, takže to s ní vydržíme. My s klukama ji máme totiž rádi, a tak když se potřebuje vyběhat, rádi to pro ni uděláme.

Válenoce pokračují a my se přesouváme na chalupu. A prej kvůli mně a Silvestru. Nevím co je Silvestru, ale jeden kámoš ze sídliště mi vyprávěl, že je to peklo. Takže jsem vlastně rád, že jsem v divočině na chalupě.

Válenoce mají taky následky, my kluci žerem, válíme se a nepřiberem ani deko, bytná nežere, furt kolem nás lítá a přibere pět kilo. A z toho je jasný, že nic se nemá přehánět, jeden má být v klidu, dobře se napapat a užívat si pohodu.

Válenoce miluju
Váš Bren

Pište mi na bren@haf-mnau.cz

Show Buttons
Hide Buttons