Vývoj a krmení štěněte velkého plemene

Vývoj štěňat velkého a obřího plemene trvá mnohem déle než vyvinutí například malého jezevčíka. Velká plemena do 45 kg, jako je zlatý retrívr, dospívají ve 12 až 18 měsících života. Obří rasy nad 45 kg, mezi něž spadá kupříkladu středoasijský pastevecký pes, vyspívají v 15 až 24 měsíci života. Kvalitní život zajistí vašemu čtyřnohému mazlíčkovi od narození až po stáří prvotřídní krmivo s vyváženým obsahem vitamínů a důležitých surovin.

Ve třetím měsíci života roste štěně velkého plemene takřka před očima. Během jednoho měsíce dochází k velkým růstovým skokům. Nicméně nesmíte zvyšovat množství krmení, protože nadbytečný přísun energie vede ke špatnému vývinu kostry a k obezitě. Štěně by se mělo krmit třikrát denně krmivem určeným výhradně pro štěňata. Kdežto dospělý pes velkého plemene se krmí dvakrát denně krmivem pro velké psy.

Jak vybrat vhodné krmivo?

Při vybírání krmiva pro velké psy byste měli dbát především na kvalitu. Prvotřídní krmiva pro psy mají vyvážené množství vitamínů, minerálů a živin, což prospívá organismu a vývoji psa. Ve složení nesmí chybět ani další důležité látky, jako jsou vápník a fosfor, jež zajišťují správný vývin kostry. Nerovnováha živin a minerálů v krmivu může způsobit nemalé zdravotní potíže, jako jsou problémy s kostmi a zuby.

Abyste svému čtyřnohému příteli zpestřili stravu, můžete kombinovat granule a konzervy pro psy. U obou variant krmiv byste měli myslet především na správné složení.

Výhody holistického krmiva

Absolutní špičkou mezi granulemi jsou holistická krmiva, která se pyšní obsahem všech základních vitamínů, živin, minerálních látek a mastných kyselin. Holistická krmiva jsou perfektně stravitelná. Neobsahují insekticidy, pesticidy, ani umělá hnojiva. K jejich produkci se používají pouze ty nejlepší a čerstvé suroviny.

Show Buttons
Hide Buttons