Český tým získal zlato na Mistrovství světa ve sportovní kynologii!

Světová špička ve sportovní kynologii a její příznivci opanovali sportovní areál Pod Lipou v Roudnici nad Labem. Po tříleté vynucené přestávce se tu pod záštitou starosty města Františka Padělka konal jubilejní 30. ročník Mistrovství světa ve sportovní kynologii.

Zúčastnili se ho psi všech plemen, celkem 146 závodníků, Českou republiku reprezentovalo osm z nich. Generálním sponzorem soutěže a speciálně českého týmu byla oblíbená česká značka Brit. Mistrovství týmů velkolepě ovládli čeští závodníci, kteří navázali na letité úspěchy tuzemských kynologů a bodovali i naši jednotlivci.

Se svými čtyřnohými závodníky se na dohled Řípu sjeli soutěžící ze 35 zemí světa, mimo jiné až z Japonska, Mexika, Spojených států, Brazílie nebo Ázerbajdžánu. Svoje dovednosti předvedli psi ve třech disciplínách – poslušnosti, obraně a stopování. Soutěžilo se v týmech i za jednotlivce.

V týmech a v obraně jsou Češi mistry

A právě v soutěži týmů se Češi stali mistry! Na nejvyšší stupeň vítězů vystoupil i Martin Slovák, který díky perfektnímu výkonu svého psa se jménem Cane Codi-Fin vyhrál obrany. Ty patří mezi divácky nejatraktivnější podívanou a o tu v případě Martina Slováka nouze nebyla. Od rozhodčího si také vysloužili krásných (a podle organizátorů až neuvěřitelných) 97 bodů a sklidili veliké nadšení diváků. Jen o fous této charismatické dvojici unikly stupně vítězů i v jednotlivcích, kde se umístili na čtvrtém místě.

Martin Slovák a Cane Codi-Fin

Další tři čeští závodníci se pak za podpory domácího publika umístili v první dvacítce. Určitě stojí za to zmínit jejich jména, byla to na 11. místě Kateřina Müller se svým psem Be Eddy de Fontemordant, na 15. příčce Adam Holeksa s fenkou One Devil von der Herdergang a 19. se umístil Vít Glisník s Wow Vikar.

Celkovému umístění kralovala Ukrajina

První místo z kompletních výsledků všech soutěží putuje na Ukrajinu – získala ho Viktoriia Bezus a Camino Brillante Blick, druhá příčka patří Francii, kterou reprezentoval Eric Lapointe a Orsus des pas des Betes a bronz oslavil Slovák Matúš Balun se psem Bono Extreme Arakon Land.

Atmosféru svátku kynologů si užili jak soutěžící, tak diváci, kterým počasí až na občasné přeháňky přálo. Zájem byl také o stánky kynologickou tématikou, nechyběla samozřejmě prezentace produktů firmy Brit, ostatně jméno hlavního sponzora potkávali návštěvníci i na čepicích, tričkách a mikinách pořadatelů.

VAFO PRAHA s.r.o. | Web: www.krmivo-brit.cz │ Facebook: www.fb.com/brit/

VAFO PRAHA s.r.o. je český výrobce krmiv – rodinná společnost zabývající se výrobou, vývojem a distribucí krmiv od roku 1994. Krmiva značky Brit se vyváží do 70 zemí Evropy a světa. Výroba aktuálně probíhá ve 4 továrnách – v Chrášťanech, Chelčicích, Chotovinách a ve Velkém Ratmírově. Na domácím trhu zaujímá Brit pozici lídra v oblasti pet food na neorganizovaném trhu. Vývoj krmiv Brit probíhá na základě dlouholeté zkušenosti a znalosti zdravé výživy psů a koček s maximálním ohledem na jejich zdraví a prospěch. Profesionálové, kteří zodpovídají za vývoj krmiv Brit, jsou chovateli či majiteli psů. Brit úzce spolupracuje s odborníky z oboru s cílem vyrábět krmiva, jež splňují i ty nejnáročnější požadavky na kvalitu. Současně je Brit hrdým partnerem centra Helppes pro výcvik asistenčních psů a canisterapeutické organizace Aura Canis. Dále sponzoruje mezinárodní výstavy psů a koček pořádané v České republice, sportovní kynologii a jiné psí sporty.

Show Buttons
Hide Buttons