Dobrá zpráva: Módní gigant odmítá prodávat výrobky z pravé kožešiny

Evropská módní společnost Bestseller se zavázala Alianci za módu bez kožešin (Fur Free Alliance), že do své nabídky nebude zahrnovat výrobky z pravé kožešiny. Tento krok znamená velké vítězství pro zvířata i pro jejich ochránce na celém světě.

Jedná se o dánskou firmu, pod níž spadá 20 obchodních značek jako například Vero Moda, Only, Vila nebo Jack & Jones. Její výrobky jsou prodávány ve více než 15 000 obchodech na více než 70 trzích.

Joh Vinding, předseda Aliance za módu bez kožešin, prohlásil: „Jsme nadšeni, že se k našemu programu Obchod bez kožešin připojil tak velký hráč, jakým Bestseller bezesporu je. Čím více zákazníků se dozví o utrpení zvířat na kožešinových farmách či při odchytu do nástražných pastí, tím více firem bude mít zájem přistoupit ke kompletní nabídce výrobků bez kožešin. Jsem přesvědčen, že se během následujících let k našemu projektu přidá mnohem více obchodníků – je to prostě správná věc.“

Vedoucí společenské odpovědnosti firmy Bestseller Katrine Milman pak doplnila: „Již více než deset let je společnost Bestseller firmou bez kožešin. Jsme na to hrdí a naši zákazníci to také oceňují. Z tohoto důvodu je naprosto přirozené, že se firma Bestseller připojila k programu Obchod bez kožešin. Pro zákazníky to bude i ujištění, že naše společnost pravé kožešiny opravdu neprodává.“

Do programu Obchod bez kožešin se již zapojilo na 300 módních společností, mimo jiné například Inditex (vlastník obchodní značky Zara), H&M, C&A, Zalando nebo ASOS.

Seznam obchodních značek firmy Bestseller, u nichž již nenajdete žádný výrobek z pravé kožešiny (značky, jejichž název je podtržen, mají obchody také v ČR):

Jack & Jones

Jacqueline De Yong

Junarose

Little Pieces

LP Boys

Mamalicious

Name It

Name It Limited

Noisy May

Object Collectors Item

Only

Only & Sons

Only Play

Outfitters Nation

Pieces

Produkt

Selected

Vero Moda

Vila

Y.A.S

Kontaktní osoby:

Aliance za módu bez kožešin (The Fur Free Alliance)

Joh Vinding, předseda, tel. +45 61710738, mail: jv@anima.dk

Svoboda zvířat

Lucie Moravcová, předsedkyně, tel. + 420 736 766 188, mail: lucie.moravcova@svobodazvirat.cz

Aliance za módu bez kožešin je mezinárodní koalice organizací na ochranu zvířat mající za cíl ukončit zabíjení zvířat pro jejich kožešinu. Svoboda zvířat je jejím členem od roku 2001. Koalice je podporovaná více jak 10 milióny platících členů po celém světě.

Pro více informací navštivte webové stránky www.inFURmation.com, www.svobodazvirat.cz nebo www.obchodbezkozesin.cz.

Show Buttons
Hide Buttons