Elektrický ohradník pro psy: K čemu je užitečný a jak funguje?

V kynologickém segmentu jsou velice skloňovaným tématem elektrické nástroje, které mají pomáhat při výcviku psů a zabránit jejich útěku. Vysoké popularitě se těší výcvikové obojky, jimž na chuť přichází spousta majitelů psů a profesionálních kynologů. Nicméně v následujících řádcích se zaměříme na elektrický ohradník pro psy, o němž mezi laickou veřejností putuje spousta mýtů.

Spousta lidí si pod elektronickým ohradníkem představí především louku či volný travnatý prostor obehnaný elektrickým drátem, který vydá výboj při každém dotyku. Varianta pro psy pracuje na trochu jiném principu, ačkoliv má také zabraňovat útěku zvířete.

Jak elektrický ohradník funguje?

Celý systém se skládá ze dvou hlavních částí – obojku a elektrického plotu. Pes bude mít na krku obojek disponující přijímačem, který se spojí s vysílačem. Elektrický ohradník je v podobě téměř neviditelného lanka, které se dá zabudovat dokonce do země. Stačí drátem vyhradit prostor, ve kterém se pes může pohybovat. Vytvoříte jakési hranice, které nesmí váš čtyřnohý přítel překročit.

Jakmile se pejsek přiblíží k vymezené mezi, zvukový signál ho upozorní, že by se měl vrátit zpět. Pokud bude i nadále pokračovat ve své cestě, dostane elektrostatický impuls, který je naprosto bezpečný. Elektrický ohradník vašemu mazlíčkovi neublíží.

Nedůvěřiví majitelé psů se domnívají, že elektrické pomůcky hraničí s týráním zvířat. Odborná veřejnost se snaží tento názor odvrátit, protože veškeré produkty prochází striktními kontrolami. Jsou naprosto bezpečné a primárně slouží k výchově a výcviku, nikoliv k týrání.

Kdy investovat do elektrického ohradníku?

Nyní se dostáváme k otázce, kdy elektrický ohradník pro psy pořídit. Psi jsou velice chytrá zvířata a na zahradě si vždy najdou skulinku, kterou uniknou ven. Dokonce si někteří jedinci zamilují vaše záhony s květinami. Obě situace hravě vyřeší elektrický ohradník, se kterým nastavíte pravidla, kam váš psí přítel může a kam ne.

Instalace je jednoduchá a zvládnete ji sami. Časová náročnost instalace se odvíjí od zvoleného způsobu. Záleží na tom, zda chcete drát zabudovat do země, na plot či ho nechat ležet pouze na trávníku. Estetickým řešením je vložení izolovaného drátu do země. Následně zapojíte vysílací generátor do sítě, nastavíte vzdálenost, dáte pejskovi obojek a vše bude fungovat, jak má.

Kde koupit elektrický ohradník? A jakou vybrat značku?

Jestliže vás elektrický ohradník svými vlastnostmi a možnostmi využití zaujal, potom budete hledat vhodného výrobce. Na tuzemském trhu jsou k dostání elektrické ohradníky v několika cenových relacích. Levnější alternativou jsou ohradníky čínské značky iTrainer a Petrainer. Přestože mají čínské produkty špatnou pověst, u elektronických ohradníků to neplatí. Jsou kvalitní a účinné.

Pokud nemáte hluboko do kapsy, můžete sáhnout po lepších modelech. Doporučujeme například francouzské výrobce PET a SCHOL či Canifugue. A na popularitě neztrácí ani propracované americké ohradníky značek PetSafe a Dogstra.

V České republice existuje spousta internetových obchodů, která se zaměřuje na prodej elektrických pomůcek pro kynology. Pestrým produktovým portfoliem, které uspokojí i profesionální kynology, se vyznačuje internetový obchod Elektro-Obojky.cz. Můžete zde zakoupit elektrické ohradníky všech výše zmíněných značek.

Akce pro naše čtenáře

Internetový prodejce Elektro-Obojky.cz připravil pro čtenáře tohoto článku unikátní slevovou akci, která se prostě neodmítá. Stačí zadat při objednávce slevový kód ve tvaru HAFMNAU a získáte slevu ve výši 200 Kč při nákupu zboží nad 2 000 Kč.

/REKLAMA/

Show Buttons
Hide Buttons