Jak vybrat kvalitní krmivo pro psy

Foto: Aneta Jungerová
Foto: Aneta Jungerová

Každý správný majitel psa jistě nechce krmit svého čtyřnohého mazlíčka něčím nekvalitním. Jenže jak si v dnešní široké nabídce vybrat to správné krmivo s vhodným složením? Odpověď na tuto otázku vám pomůžeme najít právě v tomto článku.

Výběr podle plemene a stáří psa

Při výběru krmiva se nejdříve orientujeme podle toho, jak starý je náš pes a o jaké plemeno se jedná. Jiné nároky na skladbu a podobu potravy mají malá plemena nebo štěňata a naopak zcela jiné granule jsou vhodné pro starší nebo velké psy. Určení pro velikost nebo stáří psa má své opodstatnění, kdy každé granule mají lehce odlišné složení, jinou velikost nebo dokonce tvrdost.

Dostatečný obsah masa

Protože pes je masožravec, měla by hlavní složka v granulích představovat maso. Vybírejte tedy takové granule pro psy, které garantují obsah pravého masa v odpovídajícím množství. Jedině tak bude mít pes zajištěnou stravu, ze které dostane přesně tu energii, kterou potřebuje. Nevhodná krmiva, která obsahují velký podíl obilovin a ne příliš masa navíc neúměrně zatěžují trávicí a vylučovací soustavu, která není evolučně přizpůsobena na takové složení potravy.

Vyvážený poměr živin

Nejlepší granule pro psy by měly obsahovat vyvážený poměr sacharidů, tuků a bílkovin. V dobrých granulích by se měla nacházet i část vlákniny, která přirozeně čistí zažívací systém. Proto je dobré vybírat krmivo, které je označeno jako kompletní a obsahuje všechny důležité látky spolu s přídavkem vitamínů a důležitých minerálních látek, jako je například vápník.

Kde sehnat kvalitní krmivo?

Pro pytle s granulemi nemusíte do kamenného obchodu. Jistě si vyberete ze široké nabídky kvalitních a prověřených krmiv od známých značek na internetovém obchodě shopforpets.cz. Velkou výhodou je doprava, kdy se nemusíte tahat s těžkými pytli, ale jednoduše počkáte, až vám objednávka dorazí ke dveřím.

/REKLAMA/
Show Buttons
Hide Buttons