FILM: Titina, psí polárnice

Vydejte se na nezapomenutelné polární dobrodružství! Animované vyprávění pro malé i velké – to je Titina, psí polárnice!

Půvabný i poučný film o tom, jak se malý pejsek z italského předměstí přimotal do velkého lidského dobrodružství – dobytí severního pólu v roce 1926. Proč vzal italský konstruktér a vzduchoplavec Umberto Nobile svého čtyřnohého miláčka na palubu vzducholodě? A co na to norský polárník Roald Amundsen? Dozvíte se od 30. března v kinech!

Příběh jednoho z největších lidských dobrodružství – dobytí severního pólu v roce 1926 – viděný očima nedobrovolného polárníka, malého teriéra Titiny. Roztomilý čtyřnohý tulák, na kterého narazil na římské ulici, okouzlil italského konstruktéra a vzduchoplavce Umberta Nobileho natolik, že si ho vzal domů.  A protože to byla slečna, dal jí jméno Titina.

Titinu ovšem nečekal jen teplý pelíšek a pravidelné misky s jídlem. Jejího nového pána totiž oslovil slavný norský objevitel Roald Amundsen a objednal si u něj vzducholoď, na níž hodlal dobýt severní pól. U toho Titina samozřejmě nemohla chybět a právě jejíma očima sledujeme cestu italské posádky a norských polárníků za posledním neobjeveným místem na Zemi…

Více zde na webu acfk.cz/film/titina-psi-polarnice

Show Buttons
Hide Buttons