FOR PETS 2017: Nový domov pro 22 kočiček!

Na veletrhu FOR PETS 2017 (7.-9. dubna) se povedlo najít nový domov pro 22 kočiček Tihle dva kocourci měli štěstí  poslední den (v neděli): zrzek Kufřík (Devět životů) a mourek Kiliánek (Sluníčko).
Moc děkujeme všem, kdo přišli a pomohli útulkáčkům – ať už si je přímo vzali domů, nebo třeba “jen” nakoupili v charitativních obchůdcích přítomných útulků – pomůže doslova každá koruna

Roční zrzek Kufřík byl v péči útulku Devět životů. Odchytili ho v Kralupech v kolonii toulavých koček.

Mourek jménem Kilián se loni v červnu objevil coby malinkaté kotě se svými sourozenci v obci Dobříň, kde sídlí Kočičí domov Sluníčko.

Zúčastnilo se celkem 12 útulků – původně jich bylo přihlášeno 13, ale jeden musel těsně před akcí svou účast zrušit z toho důvodu, že umístil všechny kočičky,  které měly na akci jet a hledat tam nové domovy. Z toho samozřejmě můžeme mít jen radost :).

Za čtyři dny našlo nový domov celkem 22 kočiček:

  • ve čt 6. 4. se nabízelo 22 koček a umístily 4;
  • v pá 7. 4. se nabízelo 14 koček a umístily 2;
  • v so 8. 4. se nabízelo 35 koček a umístilo 10;
  • v ne 9. 4 se nabízelo 20 koček a umístilo 6.

(některé kočky byly vystaveny denně stejné, jiné se měnily)

Abecední seznam zúčastněných útulků:

Animal SOS
Devět životů
Kočičí Azyl CZ
Kočičí domov Sluníčko
Kočičí Naděje
Kočičí Pohlazení
Kočky bez hranic
Podbrdsko
Pozor kočka
Srdcem pro kočky
Tlapky Mochov
Tylda

Moc děkujeme pořadatelům FOR PETS – především manažerce veletrhu Zuzaně Bílé, a Nadaci na ochranu zvířat, zejména paní ředitele Evě Hodek, za to, že nám opět umožnili uspořádat Umisťovací výstavu koček. V neposlední řadě děkujeme též útulku Srdcem pro kočky za zapůjčení klecí a zajištění jejich přepravy na místo. A samozřejmě velké díky všem, kdo přišli a pomohli útulečkům – ať už přímo poskytnutím nového domova, nebo třeba „jen“ tím, že nakoupili v charitativních obchůdcích!

Velkou reportáž se spoustou fotek najdete v časopisu HAF & MŇAU číslo 5-6, které vyjde 11. května.

Oblíbený veletrh FOR PETS se konal ve dnech 6.-9. dubna 2017 v rámci souboru veletrhů pro celou rodinu FOR FAMILY: to jsou veletrhy FOR KIDS, FOR PETS, FOR TRAVEL, AKTIV 55+ a EkoAuto na Výstavišti PVA v Letňanech. Každoročně ho navštíví desítky tisíc lidí.

Text a foto: Kateřina Kašparová
pořadatelka Umist. výstavy
předsedkyně Kočičího Azylu CZ a šéfredaktorka časopisu HAF & MŇAU

Show Buttons
Hide Buttons