I. MS DOG PULLER 2018 – byli jsme u toho!

Praha hostila v neděli 7. října I. Mistrovství světa v Dog Pulleru. Moc rádi jsme byli u toho, akce byla skvěle zorganizovaná, srdečně gratulujeme všem vítězům

Velkou reportáž pak najdete i v čísle 11-12/2018 (vyjde 11. listopadu)

2. místo – Serhii Bebko + Bada (Foxterrier) – UKR
  3. místo – Györgyi Lepesi + Blizzard (Kolon-tó Széli Vadász) (parson russell terrier) – HU

Puller Running Mini

1. místo – Serhii Bebko + Bada (Foxterrier) – UKR
  2. místo – Lenka Prokešová + Dakora z Tylenu Moravia (Pyrenejský ovčák) – CZ
  3. místo – Aleksandra Rybakova + Tory (Katrilon`s Glorius Viktory) (šeltie) – RU

Dog Puller MultiChampion 2018

Bull Category – Dóra Papp + Tammy (APBT) – HU

High Drive – Anita Szabó-Balla + Riley (Vital Balance Antrax) (Border kólie) – HU

Maxi Category – Lee Yongmin + Jamong (kříženec) – KOR

Mini Category – Serhii Bebko + Bada (Foxterrier) – UKR

Dog Puller Challenge Cup 2018

reprezentace Ukrajiny

Jak si vedli naši?

Česká reprezentace zaznamenala na 1. MS Dog Puller hned několik úspěchů. Nový světový rekord v Puller Running napříč kategoriemi a 1. místo v Puller Running High Drive získala dvojice Jan Straka + Axios Without Borders (Border Collie) s výkonem 15 bodů. Obrovský aplaus a 1. místo v Puller Jumping Bull si právem zasloužil Slavomír Janoušek + Anneke Umbazz Kingdom (SBT) s výkonem 176 bodů, s náskokem 73 bodů za druhou Nicol Peckovou. Těsné vítězství v rozstřelu v závodě Puller Running Bull uhájila Markéta Psohlavcová + Enigma Brenneke (SBT) před maďarskou závodnicí Dórou Papp. V závodě Puller Running Maxi si 1. místo vybojovala Kristina Gaschlerová + Grania Western Star (chodský pes) s 11 body. Celkově Česká republika získala čtyři 1. místa, dvě 2. místa a čtyři 3. místa.

Sport pro všechny

Dog Puller je sport úplně pro všechny, což nám dokázala česká reprezentace. Nejmladší závodnicí mistrovství světa byla desetiletá Anička Maroušková, Šimona Drábková závodila v 9. měsíci těhotenství a v Puller Jumping High Drive si vyskákala se svou borderkou skvělé 4. místo. Za českou reprezentaci závodila Nikola Grulichová s adoptovanou kříženkou Izzy s jedním okem. Neskutečné odhodlání projevila i Míša Sochová s kříženkou Růženkou, která závodila i přes poraněný kotník v kleče. Mistrovství se zúčastnilo více než 20 různých plemen psů od teriérů, přes chrty, ovčáky a bull plemena až po nejpočetnější border kólie.

Přes tisíc návštěvníků

Mistrovství navštívilo více než tisíc návštěvníků, kteří si kromě skvělých sportovních výkonů užívali doprovodný program. Celý den bylo plno v dětské puller zóně, kde si pod vedením canisterapeutického centra „Tam, kde zvířata pomáhají z.s. mohly děti vyzkoušet práci Pullerem přímo s jejich pejsky, soutěžit o sladké odměny nebo nakreslit obrázek do soutěže. Spoustu práce měly také Kiss patrolky, které malovaly dětem, ale také maminkám, na obličej. Pro závodníky i návštěvníky zde byla zóna fyzioterapie Vetcentra, kde se masírovali a rozcvičovali nejen psí závodníci. Veterinární dozor a poradnu zde zajišťovali lékaři Vetcentra Duchek. Veterinární sanitka Pet-Medic, která byla pro návštěvníky velkou atrakcí, zasahovala v případě poranění závodícího pejska naštěstí jen jednou a vše dobře dopadlo. Velký úspěch měla Instamozaika, kde se z fotek návštěvníků skládal obraz s motivem mistrovství. Nadační tombola, jejíž výtěžek byl předán psímu útulku DogPoint, nabídla hodnotné ceny pro výherce a přinesla útulku krásných 16.686,- Kč. V rámci doprovodného programu proběhl také první Dog Puller MICRO závod pro nejmenší pejsky do 5kg.

Partneři akce

organizátoři: Mezinárodní federace Dog Puller, společnost Rebel Dog a COLLAR Company
generální partner: Purina Pro Plan
hlavní partneři: Zvěrokruh, Vetcentrum Duchek a Městská část Prahy 5
mediální partneři: rádio KISS, časopis Haf a Mňau, časopis Psí Sporty.