Jak nás zvířata uzdravují

Objevte znovu dávné spojení. My, zvířata – hlavní hrdinové knihy Léčivá síla zvířat – nevíme nic o vědě, ale cítíme, že děláme lidi šťastnějšími, že s námi jejich obavy mizí a mají lepší náladu. Pomáháme jim najít cestu k sobě samým, cítit se lidsky a stát pevněji nohama na zemi. Fungujeme někdy lépe než léky. Lidé k nám přicházejí s depresemi, vyhořením a úzkostí. Nevíme, co to je – k životu to nepotřebujeme. Jedná se o zraněnou lidskou psychiku: následky nešťastného dětství, stresujícího zaměstnání, zlomeného srdce, traumatických zážitků, fóbií, hyperaktivity, autismu…

Obsah obrázku text, savec, pes, domácí mazlíček

Popis byl vytvořen automaticky

Autoři: Rainer Wohlfarth, Bettina Mutschlerová; překlad: Martin Richter. Počet stran: 304 Datum vydání: 17. června 2023 Nakladatel: Nakladatelství KAZDA

Vše o knize zde

Ukázka z knihy tady

Povíme vám něco o Angele: Když k nám přišla poprvé, cítili jsme, jak je uzavřená a před lidmi se schovává do svého vnitřního světa. Chránila se tím před všemi špatnostmi. Byla apatická, jakoby bez života. Když ji lidé z kliniky za námi přivedli, mohla se s námi mazlit, chodit na vycházky, mluvit k nám a pečovat o nás. Ráda nás krmila a pozorovala, jak žijeme – to ji zbavilo stresu. Otevřeli jsme jí dveře do našeho zvířecího světa a když jím prošla, pocítila opět sílu a klid. Vnitřně ji to změnilo a hluboko skryté pocity se vzedmuly. Často si u nás poplakala – trápily ji nesplněné sny a životní prohry, byla rozhněvaná kvůli nerozumným rozhodnutím. Když byla s námi, ukázali jsme jí, jak se otevřít a najít rovnováhu. Jak? To přesně nevíme, ale psychoterapeut Rainer Wohlfarth a koučka Bettina Mutschlerová vám to docela dobře vysvětlí v této knize. Pomůžou vám pochopit, jak je kontakt se psy, kočkami a dalšími zvířaty nesmírně důležitý pro vaše fyzické i psychické zdraví a jak toho můžete využít ve svém životě.

www.knihykazda.cz

O autorech

Dr. Rainer Wohlfarth (* 1960) je psychoterapeut se zaměřením na behaviorální terapii a neuropsychologii. Po několika stážích v klinické oblasti úspěšně provozuje vlastní praxi a vede „Ani.Motion“, institut pro terapii pomocí zvířat v Sasbachwaldenu. Od roku 2006 se intenzivně zabývá intervencemi se zvířaty, publikoval řadu vědeckých prací na toto téma a dnes je jedním z předních zástupců této oblasti. Je také prezidentem Evropské společnosti pro terapii pomocí zvířat (ESAAT) a viceprezidentem Mezinárodní společnosti pro terapii pomocí zvířat (ISAAT).

Bettina Mutschlerová (* 1968) je specialistkou na terapii pomocí zvířat. Při každodenní práci s klienty používá jako koučka psy a osly. Kromě toho, že přednáší na „Ani.Motion“, provozuje vlastní školu pro výcvik psů. Pořádá také semináře po celém Německu a trénuje týmy asistenčních psů. Je považována za jednu z nejinovativnějších myslitelů v německy mluvícím světě v oblasti vztahů mezi člověkem a zvířetem a je autorkou mnoha odborných knih a vědeckých článků.

Show Buttons
Hide Buttons