Mňau novinka: Běhací kolo pro kočky CATROUND!

CatROUND je speciální zábavní a cvičební zařízení určené pro kočky. Skládá se z podstavy s kolečkovým mechanismem a rotačního kola. Představujeme vám ho v aktuálním čísle 12/20-01/21 a tady vám přinášíme ještě více informací a slíbená videa…

CatROUND je společnost, kterou založili dva milovníci koček, která se zaměřuje na zdravý a spokojený život domácích mazlíčků.

K čemu slouží CatROUND?

CatROUND umožňuje Vaší kočce v domácím prostředí pravidelný pohyb, který je pro její zdraví a psychickou pohodu nesmírně důležitý.

Jak je zajištěna bezpečnost vašich mazlíčků?

Bezpečnost vašich mazlíčků je zajištěna tím, že podvozek je kompletně překryt pohyblivým kolem, což znamená, že při používání není možné, aby kočka strčila packu tam, kam nemá. Mezery, které jsou vně CatROUNDu, a mohly by potenciálně ohrozit jiného mazlíčka, jsou velikostně koncipovány na méně než 5 mm, což zajišťuje, že do nich není možné například strčit packu. Celý produkt je zbaven ostrých hran. Bezpečnost je pro CatROUND prioritou.

Je CatROUND hlučný?

CatROUND je konstruován tak, aby bylo rušení páníčků při spaní nebo sledování televize minimální. Nízkou hlučnost zajišťují kolečka s gumovým povrchem a kuličkovými ložisky. Hodnota hluku se při používání pohybuje okolo 55ti dB, což je srovnatelné například s mírným deštěm nebo myčkou nádobí.

Na jaký typ podlahy je vhodné CatROUND umístit?

CatROUND je z důvodu stability primárně určen pro rovné podlahy, jako je například dlažba, plovoucí podlaha, lino, parkety atp. CatROUND lze umístit například i na koberec, nutno však říci, že čím je podlaha měkčí, tím horší je stabilita CatROUNDu. Podvozek má předpřipravené díry v podvozku a v těchto případech je možné ho doma přišroubovat například k dřevěné desce, čímž se stabilita opět mnohonásobně zvýší.

Základní rozměry CatROUNDu:

Výška 123 cm, šířka 119 cm a hloubka 38 cm. Vnitřní průměr kola je 110 cm. Celková hmotnost CatROUNDU je 18 kg, hmotnost stacionární části je 8 kg a rotační části je 10 kg. Nosnost CatROUNDu je 20 kg.

Jak CatROUND funguje?

Při pohybu kočky se začne kolo přirozeně otáčet na podvozku. Čím rychleji se kočka pohybuje, tím rychleji se začne kolo otáčet. Kočka se tedy může jen procházet nebo může utíkat sounož jako v přírodě. CatROUND se přizpůsobí jejímu pohybu.

Jak naučit kočku využívat CatROUND?

Z vlastní zkušenosti můžeme říci, že některé kočky začnou využívat CatROUND jen díky své zvídavosti. V ostatních případech je vhodnou volbou například svícení laserem na běhací plochu nebo oblíbená hračka na „udičce“. Doporučujeme shlédnout náš videonávod.

Jak dlouho trvá, než kočka CatROUND „přijme“?

Některé kočky začnou využívat CatROUND během prvního týdne, jiné během prvního měsíce. Jsou však i případy, kde to trvá přibližně půl roku. Vždy záleží na povaze zvířete. Pokud se budete zvířeti věnovat a učit ho používat CatROUND, šanci na přijmutí mnohonásobně zvýšíte.

Může kočka zhubnout využíváním CatROUNDu?

Ano, pravidelně pohybující se kočka buduje svalovou hmotu a pálí tuky. Funguje to stejně jako u lidí 🙂

Jak je CatROUND technicky řešen?

CatROUND má dvě hlavní části. První z nich je podstava, která je z oceli a její hmotnost a plocha zajišťuje stabilitu celého zařízení. Rotační kolo je z jednoho plastového kusu. Dotyk mezi rotačním kolem a podvozkem je zprostředkován pouze pomocí koleček s kuličkovými ložisky, čímž je zajištěn plynulý a tichý pohyb. Vnitřní část rotačního kola je opatřena běhacím povrchem z EVA pěny, která je příjemná pro pacičky vašich mazlíčků.

Je montáž CatROUNDu složitá?

Montáž CatROUNDu je velmi jednoduchá. Spočívá pouze ve správném položení rotačního kola na podvozek. Ostatní komponenty, včetně podvozku, jsou smontovány.

Jak se zkouší funkce CatROUNDu?

Jsme milovníci koček a naše produkty jsou nejprve testovány na našich čtyřnohých miláčcích.

Může CatROUND využívat více koček najednou?

Šířka CatROUNDu je navržena tak, aby jej mohly využít dvě průměrné kočky současně.

Kdo jsme a jak vypadáme?

Společnost CatROUND založili dva mnohaletí přátelé Tomáš Somol a Václav Rais. Oba mají mnoho společného. Pocházejí ze stejné obce, vystudovali technické obory na stejné vysoké škole, kde dosáhli inženýrských titulů, mají mnohaleté zkušenosti v lehkém strojírenství, především v oblasti výroby a vývoje nemocniční techniky. Dalším významným pojítkem jsou jejich přítelkyně, které jsou sestry, a díky kterým poznali krásy světa koček.

Jak to všechno začalo?

První myšlenka se zrodila v hlavě Tomáše, který byl vždy posedlý tvorbou zábavy pro svoje čtyřnohé miláčky. Začalo to jednoduchými hrami, kdy kočičky učil běžné povely jako sedni, lehni, plácni nebo dej pac. Pokračovalo to nakupováním všemožných interaktivních hraček, které však nikdy nesplnily jeho očekávání. Kočičky to zkrátka po čase přestalo bavit a pomalu ale jistě začaly nabírat na váze. Bylo zřejmé, že musí něco vymyslet a dopřát kočkám pohyb, který pro ně bude zároveň zábavou. Mnoho lidí cvičí, protože je to baví, tak proč by to nemohlo bavit i kočky? Zde se zrodil nápad o kočičím běhacím kole. Tomáš o myšlence řekl Vaškovi a doufal, že se mu nápad zalíbí, protože věděl, že jedině společně ho dokážou zrealizovat. Vašek naštěstí sdílel stejné nadšení a tak se pustili do vývojového maratonu.

Začátky nebyly jednoduché a nápadů bylo mnoho. Vašek neustále přetvářel společné myšlenky do 3D modelů, v dílně se každý den svítilo, testy byly nekonečné a postupně vzniklo celkem šest prototypů. Každý prototyp byl funkční, ale Vašek s Tomášem vždy objevili něco, co podle nich nebylo to pravé ořechové. Potýkali se například s přílišným hlukem, nevhodným běhacím povrchem, nehezkým designem, nedostatečnou pevností či nevhodnou technologií výroby. Půl roku společného úsilí však vzal za své, a tak nakonec vznikl produkt, na který jsou oba velmi hrdí. Jejich obavy, jestli se kočičkám bude nová hračka líbit, se rozplynuly během prvních dvou hodin. Pro oba to byla ta nejlepší odměna, když kočičky bez jakéhokoliv tréninku začaly CatROUND používat a bavit se. Jejich mazlíčci konečně našli svoji oblíbenou hračku, kterou už jim nesmí nikdo vzít. Rozhodli se, že si produkt nenechají jen pro sebe, a proto založili společnost CatROUND s.r.o., aby mohli svoji radost sdílet s Vámi a Vašimi kočičkami.

Jak to vzaly naše kočičky?

Všechny naše kočičky začaly běhat bez jakéhokoliv tréninku během několika desítek minut až jednotek hodin. Byl to skvělý pocit, protože jsme to vše dělali jen pro ně. Ze začátku byli však jejich cvičební sekvence poněkud kratší, byly totiž zvyklé se jen povalovat a nudit se 🙂 Každou noc však nastal, oproti dobám před CatROUNDem, neuvěřitelný klid. Kočičky zkrátka musely načerpávat energii na další běhy a byly prostě unavené :D. Každá kočička je jiná a některé může trvat přijmout CatROUND několik minut, jiné například několik dní.

Baví je to stále?

Dá se říci, že čím více na CatROUNDu umí a čím mají vetší fyzičku, tak běhají častěji. Řekl bych, že jsou nadšené stále stejně, ale dnes jim tělo dovolí zkrátka delší dobu v kole, rozvoj fyzické kondice a obratnosti je více než zřejmý. V prvních dnech to bylo tak, že se proběhly, pak si v kole lehly, a když dočerpali energii, jen se zvedly a pak teprve pokračovaly dál :). Dnes umí i třeba pět minut v jednom kuse.

Běhají denně?

Na tuto otázku existuje pouze odpověď jednoznačně ano, spíše by se hodila otázka kolikrát denně si jdou zaběhat. Ta by byla velmi těžká, protože by nám na to prsty na všech rukou nestačily. Když se zamyslím, tak naše kočičky běhají vždy, když přijdeme domů, když koukáme na televizi, když pracujeme na počítači, když spíme, když telefonujeme i když jíme, troufl bych si říci, že běhají i když nejsme doma, ale to jediné nemůžu říci s jistotou, protože je v tu dobu nevidím 😀 :D. Během odpovídání na tyto otázky se naše Freya proběhla devětkrát 😀 :D.

Hodí se to i pro jiné domácí miláčky – třeba menší pejsky? Je to nějak omezené váhou, velikostí…?

Zařízení jsme primárně vyvinuli pro kočičky, protože je máme doma a chtěli jsme jim dopřát pohyb, který je pro jejich celkové zdraví nesmírně důležitý. CatROUND může ve skutečnosti používat jakékoliv zvířátko, pro které je dostatečně velký. Vnitřní průměr rotačního kola je 110 cm a nosnost je 20 kg. Menší plemena pejsků nebo jakákoliv jiná zvířátka splňující tyto parametry mohou bez obav na CatROUNDu jezdit také.

Je možná koupě na splátky?

Shodou okolností jsme dnes spustili možnost nákupu na splátky, která je kompletně bez navýšení. Zákazník může platbu za produkt rozložit do deseti měsíčních splátek a nezaplatí ani korunu navíc. Spolupracujeme s partnerem Cofidis, který je v této oblasti prověřený a notoricky známý.

DALŠÍ VIDEA A INFORMACE NAJDETE ZDE NA WEBU CATROUND.CZ

Ing. Tomáš Somol, jednatel

mobil:+420 605 923 119        web: www.catround.cz

CatROUND s.r.o., Korunní 2569/108, Vinohrady, 101 00 Praha 10

Show Buttons
Hide Buttons