Proč se zajímat o konzervanty v granulích pro psy?

Zajímat se o to, co jíme, je jistě správný přístup k životu. A stejně důležité je zajímat se o to, čím krmíme své čtyřnohé kamarády. Složení krmiva pro psy bychom vždy měli co nejlépe prostudovat a dát si pozor na škodlivé látky. Především jde o chemické konzervanty, které mohou při každodenním požívání negativně ovlivňovat zdraví vašeho psa.

Rizika umělých látek

Bez konzervantů to bohužel nejde, bez nich by totiž granule pro psy a další strava nevydržely zdaleka tak dlouhou dobu. Největší rozdíl je však v tom, zda jsou použity konzervanty přírodní nebo umělé. Právě ty umělé mohou u citlivějších psů způsobovat kožní problémy, alergické reakce, poruchy chování, zažívací potíže a další zdravotní problémy. Konzervanty obsahují krmiva i laskominy a pamlsky pro psy. Informace o obsahu konzervantů najdete vždy na obalech granulí pro psy a dalších produktů.

Chemické konzervanty

Mezi nejčastěji používané chemické konzervanty patří butylhydroxytoluen (BHT, E 321), který zabraňuje žluknutí tuků a olejů, butylhydroxyanisol (BHA, E 320), který také zpomaluje žluknutí tuků a zabraňuje vzniku některých druhů bakterií a plísní, propylgallát (E 310), který také účinkuje proti žluknutí tuků a olejů, sorban draselný (E 202), jež působí proti plísním, nebo různé difosforečnany (solné, vápenaté, draselné). Ačkoliv jsou tyto látky v EU povolené, je rozhodně lepší se jim vyhnout.

Přírodní konzervanty

Oproti tomu přírodní konzervanty jsou neškodné. Nejčastěji se používají antioxidanty vitamínu E, jež se nazývají tokoferoly. Ty působí proti žluknutí tuků v krmivu a psovi prospívají i tím, že dodávají jeho organizmu potřebný vitamín E. Druhým často používaným přírodním konzervantem je rozmarýnový olej.

Čtěte dobře složení krmiva pro vaše pejsky, děláte to pro jejich zdraví. Určitě se vyplatí investovat do kvalitních granulí s hodnotným a nezávadným složením. Kvalitní granule pro psy, psí pamlsky a další sortiment zvířecích potřeb najdete v e-shopu Vase-krmivo.cz.

(Reklama)
Show Buttons
Hide Buttons