Sbírka DEN ZVÍŘAT: 1 177 199 Kč!!!

1. září odstartovala unikátní celorepubliková sbírka s názvem Den zvířat – cílem bylo získat 1 milion Kč ke Dni zvířat neděle 4. října.

Dali jsme to. Vybralo se pro zvířátka 1 177 199 Kč

“Unikátní celorepubliková sbírka s názvem Den zvířat vybrala v 2. roce činnosti 1 177 199 Kč. Cílem bylo získat 1 milion Kč a tuto hranici jsme úspěšně pokořili pomocí osobností jako jsou Dara Rolins, Ivan Trojan, Ben Cristovao, Jan Musil, Václav Noid Bárta a mnoho dalších.

„Akce byla podpořena videem, ve kterém vystupují ambasadoři projektu. Ivan Trojan propůjčil celému videu svůj hlas. Naším společným snem byl vytvořit pro zvířata transparentní sbírku podobnou té „tříkrálové“, kterou lidé podporují, věří jí a nebojí se o svůj příspěvek. Dosáhnutý výsledek je důkazem, že se nám to povedlo.“ shrnuje zakladatel projektu Petr Sokolík. „Nejkrásnější věcí na celém projektu bylo, že hlavní účinkující, kameraman, skladatel hudby, střihači atd., všichni se vzdali nároku na honorář a do akce šli zcela zdarma“, dodává.

V neděli čtvrtého října uplyne 794 let od úmrtí světce Františky z Assisi. Tento mnich celý život pečoval o nemocná a opuštěná zvířata, a proto v tento den na celém světě lidé slaví Mezinárodní den zvířat. Světový den zvířat se slaví ve světě od roku 1931, Česká republika se k jeho oslavě přidala v roce 1994.

Sbírku pořádá spolek Běhejme a pomáhejme útulkům z.s. Jedná se o akci nejen pro psí a kočičí útulky, ale i pro zařízení, která pomáhají týraným koním a hospodářským zvířatům. Finanční dar se zasílá prostřednictvím webové stránky www.denzvirat.cz. Celý výtěžek sbírky bude nyní po skončení akce rozdělen rovným dílem mezi 112 neziskových spolků z celé České republiky.

Show Buttons
Hide Buttons