Zvířecí útulky potřebují pomoc. Modrý puntík chce pro ně shromáždit více než 1000 kg krmiva.

Přes 8 000 psů a koček žije v útulcích pro opuštěná zvířata. Je to o 30 % více než před pěti lety. Útulků je v ČR téměř 300. Jednou z jejich největších výdajových položek je krmivo. Modrý puntík veterinární kliniky Vethope chce pro ně shromáždit přes 1000 kg granulí a konzerv. Sbírka probíhá od 4. 10. do 4. 11. 2016 v devíti místech ČR.

V České republice roste počet domácích zvířat, která končí ve zvířecích útulcích. Útulků je jen v databázi Státní veterinární správy evidováno 163, ale ve skutečnosti jich pravděpodobně bude téměř 300 po celé ČR.

Podle Nadace na ochranu zvířat žije v útulcích pro opuštěná zvířata v ČR dokonce okolo 8 000 psů a koček. Je to o 30 % více než před pěti lety.  Počet zvířat v útulcích tedy evidentně narůstá.

Některé zvířecí útulky jsou částečně financovány z příspěvků obcí nebo z městského rozpočtu, ale pro velkou část z nich jsou hlavním zdrojem příjmů především soukromé dary. Na druhou stranu významnou výdajovou položkou útulků je veterinární péče, krmivo a doplňky stravy pro opuštěná zvířata.

Veterinární klinika Vethope proto již druhým rokem pořádá dobročinnou sbírku Modrý puntík, jejímž cílem je shromáždit více než 1000 kg granulí a konzerv pro zvířata v útulcích. V letošním roce se do sbírky zapojili jako partneři Hill’s Pet Nutrition s.r.o., Nadace na ochranu zvířat, online deník Lidovky.cz a magazín pro zvířata Haf & Mňau.

Sbírka probíhá od 4. 10. do 4. 11. 2016. Příspěvky do sbírky je možné přinést do 9 sběrných míst po celé České republice:

  • Praha: Veterinární klinika Vethope, Rozvodova 350/16, Praha 4
  • Bzenec: Liga na ochranu zvířat – útulek Bzenec, Kasárna 500/1, Bzenec
  • České Budějovice: Centrum pro ochranu zvířat, Na zlaté stoce 3, České Budějovice
  • Dvůr Králové nad Labem: Psí útulek Dvůr Králové nad Labem, ul. 17. listopadu 3129, Dvůr Králové nad Labem
  • Liberec: Centrum pro zvířata v nouzi při ZOO Liberec – Archa, Ostašovská 570, Liberec
  • Olomouc: Liga na ochranu zvířat – útulek Olomouc, Areál letiště, Neředínská ul., Olomouc
  • Ostrava: Psí útulek Ostrava, Provozní 4a, Ostrava – Třebovice
  • Tachov: Útulek u Šmudliny Tachov, Dlouhý Újezd 117, Tachov
  • Žďár nad Sázavou: Psí útulek Žďár nad Sázavou, Jihlavská 2283/28, Žďár nad Sázavou

„Sbírku Modrý puntík organizujeme u příležitosti Světového dne zvířat,“ říká MVDr. Marek Galbinec, hlavní lékař veterinární kliniky Vethope, a dodává: „Z loňského ročníku sbírky již víme, že výdaje na krmivo jsou pro zvířecí útulky významnou položkou v rozpočtu. Proto jim chceme touto sbírkou pomoci při jejich každodenní práci pro opuštěná a týraná zvířata“.

V loňském roce Vethope shromáždila 402 kg krmiva, které rozdělila do čtyř zařízení pro opuštěná zvířata v rámci středních Čech. „Letos se do organizace a komunikace sbírky zapojili významní partneři, díky kterým jistě získáme více dárců a překonáme hranici 1000 kg shromážděného krmiva. To pak rozdělíme do zvířecích útulků v rámci celé České republiky“ doplňuje Marek Galbinec.

Odborným garantem sbírky Modrý puntík je Nadace na ochranu zvířat, která pomohla vybrat zvířecí útulky splňující požadavky na kvalitní péči a pohodu zvířat v těchto zařízeních. „Sbírka Modrý puntík nás v nadaci velmi zaujala, jelikož víme jak potřebná je pomoc útulkům. Již řadu let útulky podporujeme finančně i materiálně a vždy vítáme další projekty pomáhající zvířatům v útulcích. Vhodné krmivo a kvalitní veterinární péče jsou základem životní pohody a zdraví zvířat v útulcích a Modrý puntík je jejich dokonalým propojením.“ říká Mgr. Eva Marlene Hodek, ředitelka Nadace na ochranu zvířat.

Hlavním partnerem sbírky je společnost Hill’s Pet Nutrition s.r.o., která poskytuje veterinárním lékařům a chovatelům široký výběr krmiv pro zdravá, riziková i nemocná zvířata.

Modrý puntík je název projektu dobročinné sbírky krmiva pro psy a kočky v útulcích, kterou pořádá veterinární klinika Vethope. Modrý puntík má symbolizovat pomoc opuštěným zvířatům. Zároveň pomyslný modrý puntík dostává každý jako odměnu za své osobní přispění do tohoto projektu.

PARTNEŘI:

Vethope s.r.o.

Vethope je veterinární klinika, která se zaměřuje na prevenci a léčbu malých domácích zvířat, především psů, koček a dalších drobných savců. Každý den aplikuje inovativní, efektivní, dostupné a zároveň co nejšetrnější preventivní a léčebné veterinární postupy, aby domácím zvířecím mazlíčkům zajistila dobrou kondici, ulevila od bolesti nebo třeba jen zlepšila náladu. To vše s cílem dát majitelům naději na zlepšení a prodloužení životů jejich malých zvířecích kamarádů.

Hill’s Pet Nutrition s.r.o.

Ve společnosti Hill’s věříme, že správná výživa může změnit životy mazlíčků, majitelů i veterinářů, kteří o ně pečují. Společnost Hill’s je hrdá na to, že vytváří inovativní nutriční řešení pro psy a kočky a pomáhá tak zlepšovat a prodlužovat jedinečné vztahy mezi lidmi a jejich mazlíčky.

Nadace na ochranu zvířat

Nadace na ochranu zvířat je nevládní nezisková organizace se statusem nadace. Od svého založení v roce 1994 hájí zájmy a práva zvířat (*Animal Rights) a zasazuje se o jejich pohodu (*Animal Welfare). Posláním nadace je trvale zlepšovat vztah člověk – zvíře – životní prostředí, pomáhat zmírňovat utrpení a zajišťovat přijatelné životní podmínky zvířat v lidské péči, držených v zajetí i zvířat volně žijících. Toto poslání vychází z přesvědčení, že zvířata jsou cítící bytosti, které si zasluhují pozornost, péči a ochranu ze strany člověka. Vychází z myšlenky, že každý život (nejen ten lidský) má svou vlastní neopakovatelnou hodnotu a že v přírodě existují vzájemné vazby pro přežití všech živých organismů a udržení rovnováhy celého ekosystému.

Haf & Mňau

Haf & Mňau je magazín pro majitele a milovníky psů a koček – první společný o psech a kočkách v jednom! Řešíme každodenní problémy i radosti lidí, kteří mají pejsky a/nebo kočičky jako členy domácnosti.

lidovky.cz

Lidovky.cz je zpravodajský server Lidových novin, který přináší aktuální zprávy z domova i ze světa, zprávy z ekonomiky, byznysu, kultury a sportu. Zároveň je průvodcem životním stylem.

na-web

Show Buttons
Hide Buttons