Sezona klíšťat je za dveřmi: Víme, jak domácí mazlíčky ochránit přírodní cestou

S oteplením přichází i každoroční riziko pro psy a kočky – klíšťata, blechy a další venkovní ekoparaziti. A co hůř, tito nevítaní hosté neohrožují zdraví jen čtyřnohých miláčků, ale i naše vlastní. Protože ale s jejich přenosem už dokážeme bojovat, zaměřili jsme se tentokrát na jeden s nejpřirozenějších nástrojů ochrany – přírodní repelentní přípravky.

Teplo, vlhko, vysoká tráva a křovinaté porosty. Právě tohle je ideální líheň pro parazity, kteří mohou přenášet lymskou boreliózu a klíšťovou encefalitidu. Nejčastějším řešením ochrany psů i koček jsou antiparazitní obojky, pipety, kapsle a spreje s profylaktickými účinky. Ty se liší nejenom ve způsobu aplikace, ale i složením, které může mít blíž (nebo i dál) k přírodnímu složení.

Vybrali jsme proto přirozené bylinné složení s repelentními účinky. Tyto přípravky jsou bezpečné pro zdraví domácích mazlíčků i členů domácnosti, příjemně voní a chrání před blechami, klíšťaty a vešmi. A to všechny miláčka starší 8 týdnů i v období březosti a laktace.

Jaké složky příroda proti parazitům sama vymyslela?

Hlavní složkou přirozené ochrany je Azadirachta Indica, neboli neem, tedy tropický, stále zelený strom z Indie. Jeho výtažky odpuzují živočišné parazity i rostlinné škůdce, a hlavně působí repelentně (takže kromě klíšťat si neškrtnou ani komáři). Kromě těchto účinků má ale působení jako přírodní antivirotikum, antibiotikum a antimykotikum. V závislosti na způsobu podání (v tomto případě vnitřní užití) může mít vliv i na snižování úzkosti a zklidnění, zamezuje tvorbě krevních sraženin a má silný hojivý efekt u kožních potíží.

Podobné, i když v lecčems doplňující účinky, má i citrónový olej. Ten kromě antiseptických, antimikrobiálních či antirevmatických účinků působí jako přírodní diuretikum, tonizuje a zejména – jej nemá ráda většina druhů hmyzu. I účinnost citrónového oleje působí na posílení nálady i energie a harmonizaci kyselosti v těle. Mezi další složky patří rozmarýn stimulující krevní řečiště, zklidňující levandule a geranium. Prostě celá přírodní apotéka.

Příroda nad chemií vyzrála už před tisíci lety

Dá se tak říct, že přírodní cesta spojuje obranu proti parazitům a další zdravotní benefity, které má možnost chemie porazit jen v posílení trvání účinků (ale i ceně). V dnešní době už není nutné míchat domácí odpuzovače hmyzu z levandulových a čajovníkových éterických olejů. Zapomeňte na nežádoucí efekt podávání většího množství česneku a kvasnic. Pro domácí mazlíčky se nabízí přírodní cesta bez práce – Fine Dog & Cat Herba Max.

Fine Dog & Cat Herba Max má hned několik variant pro pohodlné využití právě ve vaší domácnosti. Ať už jsou to tradiční psí i kočičí obojky, spot on kapky, perorální pastilky, nebo sprej pro intenzivní ohrožení při procházce v lese, bylinné působení neemu, citrónového leje a dalších darů přírody je snadnou odpovědí.

Fine Dog & Cat Herba Max

Preparáty s přírodními repelentními a profylaktickými účinky na vnější parazity, jako jsou blechy a klíšťata u psů i koček vhodné pro užití od 8 týdnů věku u březích i kojících mazlíků.
www.fajnpet.cz | Cena od 75 Kč

 Foto: Nikola Koppová a FajnPet
Show Buttons
Hide Buttons